define, gömü derinlikleri kaç metre olabilir? | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

define, gömü derinlikleri kaç metre olabilir?

kayipkent

Kullanıcı
ülkemiz koşullarında defineler, gömüler kaç metre derinliklerde olabilir? Konu ile ilgili başlık bulamadım, buraya açayım dedim. Örneğin, bildiğim kadarı ile ermeni gömüleri genelde (maksimum) 3-4 metre derinlikte olmakta, nadiren 5-10 metre arası olmakla (kuyu, vb), hiçbir şekilde 10 metreden aşağıda olmamaktadır. Daha eski medeniyetlerin 3-5 metrede define gömüleri olmamakta, medeniyete , kültüre ve definenin büyüklüğüne göre derinlik değişebilmektedir. Örneğin
Saygılarımla:p

Moderatör tarafında düzenlendi:

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
Cevap: define, gömü derinlikleri kaç metre olabilir?

kaçarken gömülenler eşkiya gömüleri şahıs gömüleri fazladerin olmaz basittir planlı vede medeniyet işlerinin yerini bulmakta zordur belli bir standart derinlik yoktur büyükbir gömü çok basittede olabilir çok derindede ama azıbulamayan çoğuda bulamaz

kayipkent

Kullanıcı

derinlik hususunda net bilgiler yok gibi. medeniyetler ve uygarlıkların genel alışkanlıklarının, kültürlerinin derinlik konusunda etkileri olabilir mi, daha çok böylesi bilgiler işe yarar gibi.

secretmap

Kullanıcı

Anlaşılan derinlik konusunda kesinlik yok gömen kişinin o anki durumuyla alakalı ama genel olarak derinliği gösteren bir işaret var (çoğu zaman)

denizliden20

Kullanıcı
benin bildiğim en az 80 cm ve 15 mt den daha fazla olduğunu emin kaynaktan duymuştum.80 cm olan .eşkiya ve kaçan kişinin gömüsü.3mt ve üzeri olanlar pilanlı ve erozyonla derinleşmiş olanlar diye biliyorum

m.tç.i

Kullanıcı
bunları söleyebılmek için ilk önce yapılan işaretlerın manalarının bılınmesı gerekır ve resmı kazı yapanlardan hangı işaret ne kadar derınlık verdı bu gıbı hususların bılınmesı gerekır yoksa yüzeysel fikirler gereksız fikirlerdır