Definecide Bulunması Gereken Malzemeler | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

Definecide Bulunması Gereken Malzemeler

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Definecide Bulunması Gereken Araç ve Gereçler

Günümüz koşullarından definecinin kullanması gereken araç ve gereçler

1- Alan tarama cihazı.

2- Nokta tespit cihazı.

3- Kazma-Kürek

4- Balyoz-Murç-Keski

5- İp-5x5 Cm kalınlığında 40 Cm boyunda kazıklar

6- Emniyet şapkası

7- Kalın sicim ip

8- Gaz maskesi

9- Muhtelif boylarda çapa

10- Mala

11- Fırça

12- El arabası

13- Makara sistemi ve kova

14- Elek

15- El feneri

Ayrıca: kalem,not defteri, fotoğraf makinesi, arazide yalnız çalışıyorsa olası bir kaza riskine karşı cep telefonu,yağmurluk vs.

Bu araç ve gereçler birlikte kullanıldığından can güvenliği ve sağlıklı bir kazı yapmayı sağlayacaktır.

Burada yine uyarıyoruz, yasal olmayan hiç bir işlem yapmayınız, tüm işlemleriniz yasalara uygun olsun...

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
o değilde bukadar eşya nasıl taşınır ya :D @kervan07 ustam hakkını helal et, seni tanımadan evvel paylaşmış olmalıyım bunu :D :D yoksa tek kalem yazmazdım :D

MAVRAN

Super Moderatör
Şimdi bana gülen de olur kızan da ama olsun yaşım gereği böyle olumsuzluklara takılmıyorum. Eğer böyle her geçen gün sırt çantasına birşeyler koymaya başlarsanız (Özür dilerim ) ben en iyisi bir eşşek alayım kim taşıyacak bunca malzemeyi. Teknoloji ilerledikçe çanta boşalaçağına ha bire doluyor. İlk zamanlar malum iki alet sonra üç sonra 5-10 vay ki vay. Yok yok biz bu işi bırakmayın o zaman bir taşıyıcı almak lazım.Selamlar.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
Şimdi bana gülen de olur kızan da ama olsun yaşım gereği böyle olumsuzluklara takılmıyorum. Eğer böyle her geçen gün sırt çantasına birşeyler koymaya başlarsanız (Özür dilerim ) ben en iyisi bir eşşek alayım kim taşıyacak bunca malzemeyi. Teknoloji ilerledikçe çanta boşalaçağına ha bire doluyor. İlk zamanlar malum iki alet sonra üç sonra 5-10 vay ki vay. Yok yok biz bu işi bırakmayın o zaman bir taşıyıcı almak lazım.Selamlar.
bozkurt kardeşimizin çok önceden kaleme aldığı listedeki malzemeler işin durumuna binaen azaltılabilirde eksiltilebilirde.
mavran ustam,merkepten önce ,canını emanet edebileceğin karekteri sağlam bir dost bulabilirsen birinci önceliğini tamamlamış olursun. o senin yerine göre canında olur taşıyıcından.
bundan yoksun olanlar araziye sadece gezme amaçlı çıksın. sağlıcakla.

benzernick

Kullanıcı
para parayı çeker diyenler nekadar doğru söylamiş yukarıdaki listeye bakınca ,define bulmak için bile zengin olmak gerek. oysa eskiden defineyi fakirlrler bulur zengin oldum zengin, diye bağırırdı.:(

Son düzenleme:

TEVFiK

Vip Üye
para parayı çeker diyenler nekadar doğru söylamiş yukarıdaki listeye bakınca ,define bulmak için bile zengin olmak gerek. oysa eskiden defineyi fakirlrler bulur zengin oldum zengin, diye bağırırdı.:(
:D :eek: şimdide battım ben battım diye bağırılcak :D ben en iyisi bunları satan bir dükkan açayım :p Sayın Bozkurt Ustam Elinize sağlık Saygılar.