Definecinin El Kitabı Çalışma Grubu | Define işaretleri ve anlamları

Definecinin El Kitabı Çalışma Grubu

Affection

Kullanıcı
Merhaba ustalar,

Sitede define işareti, kaya inceleme teknikleri, sembollerin neyi ifade ettiği, bir kayaya bakınca sembol ve yolları nasıl anlayabileceğimiz konusunda bazı makaleler var.
Bunların birçoğunun resimleri ortadan kaybolmuş ve düzenli değil.
Bunları tek bir PDF katalogta kitap gibi birleştirip benim gibi işe yeni başlayan ve öğrenmek isteyen arkadaşların kullanımının sağlanması için bir çalışma grubu fikrim var.
Bazıları karşı çıkabilir ama internette bu çok büyük bir eksiklik.
Herkeste telefon yada tablet var en azından çalışma bitiminde hemen araştırma bölgesinde açıp bilgi edinebileceği bir el kitabı olması bence çok iyidir.
Kendim oturup bunu hazırlayabilecek kadar uzman değilim. Elimden ne geliyorsa yardım edip ortaya böyle bir el kitabı çıkarmak istedim.
A'dan Z'ye definecilik ile alakalı tüm bilgiler bu el kitabında olmalıdır.
İlk sayfalarda işaretler son sayfalarda ise can ve iş güvenliği, fotoğraflama, araştırmada nelere dikkat edileceği, tuzaklar ve korunma yöntemleri, kaya üzerinde çalışılırken doğacak tehlikeler, tuzak mezarlarda çalışma yöntemleri, işaretlere göre uzaklık ve derinlikleri anlama, yön işaretleri, eski uygarlıkların kendine has işaretleri gibi konular olabilir.
Bunu yapmamın amacı birçok arkadaşımızın daha çok bilinçlenmesi, definemekani.com olarak ortaya bilgilendirici bir çalışmanın çıkartılması, araştırma yapılırken bazı arkadaşlarımızın hemen aradan çıkarılmaması gibi konular.
Nasıl başlamalıyız, gerçek bilgileri nasıl toplayacağız, bu konularda yardımcı olabilecek ustalar var mıdır?

Cevap ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Affection

Kullanıcı
Güzel bir düşünce

Sağol ustam katkısı olabilecek ustaları etiketleyebilirsen en azından ufaktan ufaktan başlayabiliriz.
Ben derleme toplama kısımlarını yapabilirim ama işaretlerin özellikle nereye yönlendirebileceği gibi konularda makale bulamıyorum.
Klasik belirtme işaretleri var fakat kayaların üzerinde çizileni okumaya yardımcı olacak argümanlar bulamıyorum.