Defineye yakın gizlenmiş ya da toprak altından çıkan işaretler | Define işaretleri ve anlamları

trajan

Kullanıcı

01- Genelde gömüye 7-8-9 metre mesafe de ve gömünün kıble tarafında gizli işaretleri bulunmaktadır. Bu husus tamamında değilse bile genellikle ve de mutlaka işareti vardır. İşaret olarak ise; topraktan büyük oyma (delik), bakır çubuk, külden, kömürden iz, yol, su kanalı, kuru kanal ve boş küp bulunmaktadır.

01-a.) BOŞ KÜPLER VE ŞİFRESİ ; Boş küpler yatay, dikey veya ağzı aşağı vaziyette bulunmaktadır.
Yatay duran küplerde para yeri agız kısmının baktığı yön olup, bu yönde güney batı istikametidir.
Dikey duran küplerde ise ; mutlaka zemin arazinin küpün bulunduğu araziden bir iki kademe yüksekte olduğudur. Zaten yön olarakta güneybatı yönü öncelikle düşünülmelidir.
Ağzı aşağı duran küplerde ise; mutlaka biraz derinde küpün tam altında müjde parası olup, 7 ila 9 metre mesafede de anaparası bulunmaktadır. Yön olarak ise güneybatı yönü olup, zaten küp üzerinde o yöne bakan tarafında mutlaka bir farklılık vardır.

02-b.)DEĞİRMEN TAŞLARI toprak altında bulunurlar ve altında mutlaka müjdesi vardır yine ağzı aşağı küpler gibi aynı şifrededirler. Ana parası güney batı yönünde 7-9 metre mesafededir.

03-c.) DİBEK TAŞLARI toprak altında olup, şayet dibek kullanış şeklinde yani altı altta, ağız kısmı üstte çıkar ise; 7 ila 9 metre güneybatı istikametinde hafif kabarık alan aranır düz zeminden 50 cm. ila 2 metre kadar yüksek alan aranır malı ordadır. Alt kısmı orta merkezinde murc ile noktalanmışsa müjde parası altındadır.
Dibek taşı alt kısmı üste ağiz kısmı aşağı bakar vaziyette çıkar ise mutlaka altında müjde malı ve 7 ila 9 metre uzaklıkda güneybatı yönünde düz alanda ana parası vardır.

04-d.) SU KANALLARI, KÖMÜR, KİREÇ VE KİREMİT GİBİ CİSİMLERLE YÖN VERME Gömü noktasına 9 metre kuzeydoğudan güneybatı yönüne doğru iz olarak başlar ve mala götürür. Ama bu 9 metrelik maratonda bu izler, kanallar 2 ye hatta 3 e ayrılırlar ama sonuçta mutlaka mala götürürler. istikamet olarak daima güneybatı yönüne giden iz, yol takip edilmelidir.

Önemle şunu vurgulamak isterim ki; bu materyallerden herhangi birisi çıktığı zaman o yerin kodlanması, çıkan gizli işaretin duruş şekli yön de dikkate alınarak resimlenmesi ya da not edilmesi gerekmektedir. Bu tür işaretler değirmentaşı, küp ağzı
(O) kategorisindeki işaretlerdir.
Arkadaşlar bu konuya zaman içerisinde devam edilecektir.
(yeraltından çıkan şifreli işaretler 'yılan, hac, baltacık taşı, üçgen gibi mala yakın olan işaretler deşifre edilecektir)
Saygılar

İşlem gören yerlerde, yer altından çıkan yılan maketi mala olan uzaklığı, yönü veya tünel var ise; tüneli vermektedir. Baltacık taşı, ücgen taşlar yada canlı cansız figürler daima işlemi doğrulayıcı ve yönü verici işaretler olarak kullanılmışlardır. Hazine gömen çete geniş kadro ve imkana sahip olduklarından gömü alanını çok geniş eşmişler mala doğru da dört bir yandan gizli işaretlerle yol vermişlerdir. Bu yollar gizli maket işaretleri kök boyalı taşlar, karasakız, sarı kum, kül, kirec, su kanalları gibi maddeler olup, bizler kazı esnasında şunu daima hatırlarsak muvaffakiyet bizden kacmayacaktır arkadaşlar. Malı daima ya orta merkeze ya da tam güneye defnetmişlerdir. Zaten mala bu işaretler bizi getirecek olup, aşırı iş gücü harcamamak için kazı esnasında işlem gören yerin sınırı bulunduğunda 4 metre orta merkezden kazıya devam etmekte yarar vardır.
-

Moderatör tarafında düzenlendi:

star21

Kullanıcı
Cevap: Defineye yakın gizlenmiş ya da toprak altından çıkan işaretler

emegine saglik kardesim

star21

Kullanıcı

bu yazdigin butun gomuler icin mi gecerli yoksa??hangi gomuler icin gecerlidir onuda belirtirsen bal şerbet gibi olur kardesim emegine saglik

01- Genelde gömüye 7-8-9 metre mesafe de ve gömünün kıble tarafında gizli işaretleri bulunmaktadır. Bu husus tamamında değilse bile genellikle ve de mutlaka işareti vardır. İşaret olarak ise; topraktan büyük oyma (delik), bakır çubuk, külden, kömürden iz, yol, su kanalı, kuru kanal ve boş küp bulunmaktadır.

impossibleman

Kullanıcı

bu yazdigin butun gomuler icin mi gecerli yoksa??hangi gomuler icin gecerlidir onuda belirtirsen bal şerbet gibi olur kardesim emegine saglik

Ustam bir tecrübe anlatayım. Faydası olur. 1-2 metrede ters duran 3 adet bakraç çıkıyor. Altını kazdığımızda tek para çıkıyor altlarından. 3 bakraç yan yana ve ağızları aşağı kısma bakıyor. Daha aşağı inildiğinde bişey bulunamıyor. Sanırım derinde ve 7 metre içinde güney batı yönünde. Tabi oraya bakmak akıllarına gelmiyor arkadaşların. Şimdi yer bile belli değil. :) gitti 3 bakraç para. Ahh ah.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

elinize sağlık kardeşim bizlerede denk gelmesi dileğiyle...

gurbetci

Kullanıcı

arkadasim eline saglik,ben de sana bir soru sorayim dagda kök boyasi tasin üstünde yuvarlak icinde arti veya (hac) alti adim ilersinde kök boyasindan (Carpi ) isareti.ben sitelerde arastirdim 4 adim ilersine bakin diyor,benimkinde 6 adim ilersinde carpi isareti,bunu yorumlaya bilirmisin

star21

Kullanıcı

dert ettigin seye bak illa 4 adim diye okuduysan arastirdigin yerlerde 4 adim yazdiye illa 4 adim mi olmasi lazim kardes..yani 4 adimsa lugata tarige gececek hali yok ya...

4 adim yazmislarsa bende 6 adim yazarim sende 7 adim yaz...yani herkes istedigini yazar

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

arkadasim eline saglik,ben de sana bir soru sorayim dagda kök boyasi tasin üstünde yuvarlak icinde arti veya (hac) alti adim ilersinde kök boyasindan (Carpi ) isareti.ben sitelerde arastirdim 4 adim ilersine bakin diyor,benimkinde 6 adim ilersinde carpi isareti,bunu yorumlaya bilirmisin

resimleri varsa yeni bir konu olarak açıp atsana cevre resmi de ekleyerek aç konuyu . ellenmemiş yerse ordan para alırsın kardeş.

ersan

Admin

slm ustalar bir gun kuvun cobani geldi yanima ben dedi bir yer gurdum yanirken gel yoklayiver bana makinaylan dedi .o yeri basladik kazmaya 80-90 sm sonra yanik ac kumuru basladi cikmaya biz ta asaya doru kazmaa devam etik 1,50 sm bir tastan oyma yilan kafasi cikti tam guney dou tarafina doru gumusler saten 2 mt varmadik o kuyunun dibine vardikk etrafi iyice bir incelerim 9 adim tam o yilanin kafasinin bakti yerde bir tasin ustnde bir ,,v,,var derin oyma cubuklari tuutum ustune bisey vermedi tam o ,,v ,,bakti yununda 70 mt kadar bir tumuluse benzeyen bir yer var ama tumulus kadar yuksek deyil zeminden 1,50 mt kadar yuksek.o yerin guney bati tarafi bana bir yerde bosluk verdi cubuklar 3mt derinlikte

MURATS44

Kullanıcı

Okuması bile heyecanlı :) Teşekkürler anlatım içn.