Degerli Ustalarım Bu Ok Işaretinin Anlamı Nedir ? | Define işaretleri ve anlamları

Degerli Ustalarım Bu Ok Işaretinin Anlamı Nedir ?

Yörük2006

Kullanıcı

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
M Yorulmaz ustam sitemize hoş geldiniz sefa geldiniz dilerim hayırlara vesile olsun ustam sen yorulmazsın ama bizi neden yoruyorsun kurban olduğum biz malum yaşlandık gözlerimiz pek iyi seçmiyor yüklediğin resimler net olmadığından bir birşey söylemek çok zor nasıl bir yerdir burası hiç olmazsa sana zahmet bir anlatıversen birşeyler var gibi zahmetine değecek gibi görünüyor bakalım ustalarımız ne diyecekler hayırlısı olsun inşAllah...

Yörük2006

Kullanıcı
lacivert 24 ustam sizin gönlünüz genç karanlık olduğu için çekimde biraz eksiklik olmuş affınıza sıgınırım mevkiyi anlatacak olursam tek bir kayanın üzerinde ve bu işaretin yani sola bakan okun 2 metre civarında
resim.defineforumu.com
[/IMG]
resim.defineforumu.com
[/IMG]
tabak şeklini andıran işçilik var saygılarımla.

Yörük2006

Kullanıcı
hemen sol tarafında bunlar var ustam ve eskiden bu kayanın yakınlarından su geçiyormuş.

Sedegor

Kullanıcı
Yasaklı
Daha demin başka konu açmışsın oraya yorum yaptım yuvarlak oymana. Orda ok dan bahsememiştin lakin ok isaretinede net ok demiyorum gece çekilmiş bu resimler galiba. Ok oymayı gösteriyorsa sorun yok ok yön verir oymada mezarı. Şayet ok dediğin oymayı göstermiyorsa birinci isaretin oyma mezarı bul diyor ikinci isaretin ok dur. Okun v yapan iki ucunu ölç biri fazla çıkarsa , fazla çıkan uç yönünde her bir cm bir adım git mezar orda. Lakin okun iki ucuda aynı uzunluktaysa okun yönünde araştır yoksa kesin okun ters yönündedir.

Bu yorumu işaretler işçilik diye yapmadım bence Lapya bunlar yani doğal lakin gece çekilmiş yanılıyor olabilirim. Sen oymayı ve oku elinle yokla hisset işçilik varmı

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
soyadın yorulmaz herhalde.
bu görüntüler senin istediğin yorumu almanı sağlamıyor. işaretler çok eski ve kapsamlı . ayrıca başka bulgularda olabilir.

daire içindeki ok dediğin nokta olmalı.üstünde ise kabartmanın içine üçgen yapılmış. bir okun çok fazlası görünüyor. basit bir yer değil.

soru işareti koyduğum yerde sanki kabartmalar var.
ilk resimle burada okla yön gösterdiğim alan içini,en az yüz m.kare yi kapsayacak şekilde ,bir kaç cepheden yorgunluk göstermeden ,açığından ve farklı açılardan çok net fotolarsan,burayı anlaşılır hale getirebilirsin. sağlıcakla selametle.

Yörük2006

Kullanıcı
nacizhane yorumlarınız için teşekkür ederim hocalarım daha geniş çekimler yapacagım

Yörük2006

Kullanıcı
iki tane yan yana olan tabak 2 metre yakınında hemen hemen yani sol tarafında

Üst Alt