Değirmen Üstündeki Zemin Ve Zemin Üstü Kayalar | Define işaretleri ve anlamları

Değirmen Üstündeki Zemin Ve Zemin Üstü Kayalar

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
3cc794dea214601c3914436864b97a3e.jpg

39d2c2687af9afc58e978fe473d1774a.jpg

Cep Telefonumdan Mobil Olarak İletildi. (Tapatalk ile )

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
bozkurt kardeşim,sanırım kendi çekimin değil. yoksa daha kapsamlı çekerdin diye düşünüyorum.
üçünün de başları çarpıya doğru. soldakinde,tam görünmemesine rağmen, arkada kare veya dikdörgen bir kesim görünüyor. sağdakinde ise boydan boya bir kanal.

bunlar ,sol görünmeyen kısımdan girişle ,öndeki düzlüğe kadar uzanan oda söyler.
muhtemelen o kısımda kayaların olduğu düzlüğe göre biraz daha düşüktür.yani meyillidir.
kayalarda koyma.sana bir tavsiyeye de gerek görmüyorum.sağlıcakla selametle.

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
abi vakit harcayıp ilgilendiğin için tesekkur ederım. resimleri ben cektım, birden fazla cektım,buna eminim kuzeyınden batısına batısından kuzeyıne guneyı dogusuna cektımde, resımler yok. ya aktarım yaparken hata ettim yada farklı bir sıkıntı mevcut.
tekrar tesekkur ederım.

MAVRAN

Vip Üye

Ustam
ikizceli Ustam yorumu yapmış bizim yorum yapmamız dilerim yanlış anlaşılmaz ancak sanki kayanın üzerine çöreklenmiş koça bir yılan var ve başı (oklarla belirttim) kocaman bence baktığı yer önemli.

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Ustamlarim affiniza siginarak yaziyorum bana gore ne onu nede arkasi girisi tam kayanin alti ki o kaya zaten yapistirma ve cevre kayalarla akrabaliklari bile gorunmuyor onunden girersen tavana arkasindan girersen duvarina kayalar kalktiginda giresen duz yolunda gidersin ustam zaten o kayalar kalkmadan dolguyu hissedemiceksin saygilarimla

ikizceli

Kullanıcı
sevgili kerim kardeşim,kayalar koyma. bitimleri traşlanarak,düşürülerek ve küçültülerek bitirilmiş.
MAVRAN ustamızın çizdiği kanalların kayalara bakan kısımları açık ve düşürülmüş .yüksek kısım ,yine kayalara doğru düşürülmüş.bunlarda mutabıkmıyız. bütün bunlar ,bu düzlükte odaların olduğunu verir değilmi.

soldaki kayanın arkasında bir kısmı görülen oyma ne anlamı taşır. buna yorumun nedir.eğer ,gir
iş buradan olsa,bu kayaların üzerinde ,girişi veren bir bulgu olmASI gerekmezmiydi.varsa lütfen gösterirmisin. neden arka kısma yaptılar. bunlar şeytan işimi yaptılar:D böyle bir yerin tünelsiz olacağına ihtimal bile vermem.tek oda olacağına da.
burada oda derinliği en az 5-6 m. den aşağı olamaz. kayalar kaldırılsa,belki 10 cm toprak zor çıkar.

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
İkizceli ustam odalar ve tunelde mutabikiz lakin ortadaki iki yapasik kaya tunel e inis kismidir odaya girmek icin o kayalarin arkasindan tunele giris yapmak intihar olur ve yine odalara ustten girmekte ayni sekilde benimde anlatmaya calistigim budur buradaki odalar kayadaki traslamaya bakildiginda kiz ve ayni iki kaya gibi mihrabi bir tavana sahip ve tepeden gitildiginde gocuk olusur keza ikiz kayalar kalkmaz ise arkasidsn tunele ulasilmaya calisilirsa bukezde kayalarin agirligindan dolayi yine tunelde gocuk olusur ki ustam tunrl gocugude tam kayalarin altinda olusmaz en assagi uc mt daga gidildiginde gerceklesir yoksa sizlerin yorumuna tezat bir lafim olmadiki tunel olayini cok iyi bilirim ustam butarz dikleme tuneller yuzde yuz tusakli olur kestiiniz mihrap istedigi kadar kusursuz olsun ustte kumlu toprak yanlarda saglam balcik altida yine kumlu karisim olur ve usta olmayan saglam sansada 5 m ilerlediginde girisi acmak icin kullandigi bslyozu kayaya deil basina vurmus olur benimde endisem bu yondedir ondan dolayi bu kayalar kslkmali demek isredim isteyen uyar istemeyen uymaz ustam oda kisinin kendi bilecegi istir benimki nacizane tecrubeye dayali tesbitle beraber bir yardim uyarisidir saygilarimla

ikizceli

Kullanıcı
kerim kardeşim,anlattığın anlatımının bir kısmı,yumuşak yapıda olan yerler için geçerlidir.
ikinci olarak, bazı oda mezarları,oda yapılacak alanın tamamen üstten aşağı ,komple açılıp,odalar istenilen düzene getririldikten sonra,üstte kadar doldurularak kapatılan bir özellikte olur.
tarif ettiğin işçilik,bu tür yerleri kapsADIĞI DOĞRUDUR.
ayrıca ,odalara mesafeli yatay tünelli girişli olanların ,üst doğal arazi yapısına dokunulmadan yapıldığını göz ardı etmeyelim. bu tür yapıda olanlar ağırlıklı olarak ,kayalık ,sert kisli yapıda olan yerler de olur ve çoğunluğu bu tarzdır.odaların üstünde kalan bir kaç metrelik yer tamamen doğal olur.üzerinden iş makinası bile geçtiğini bilirim. bunlara üstten ulaşmak mümkün olmaz. burasıda bu özellikte bir yer.
burada risk yokmudur. söylediğin gibi elbette vardır. lakin üst kayaların ağırlığından değil,tünel boyunda bir kısmını tarif ettiğin türde ve farklı şekilde tuzaklaR OLUR.
FİKİRLERİNİ YAZMAN ,tezat oluşturmaktan ziyade konuyu zenginleştirir. sadece, üyelerimiz,bu tür yerler hakkında tecrübesi olmadan,bir değerlendirmeyi baz alarak,yanlış bir çalışma içersine girme düşüncesi kaygılandırıyor.
fotoğrafsız bölümde adrenalin arkadaşımız, kayada bir dikdörgen var. lakin birileri kayayı çevirmişler ,demişti. bu hafta sonu gittiğinde,oymanın dahi kırılmış olduğunu görmüş. sadece böyle bir duruma sebep olmayalım istiyorum. ALLAH A emanet ol. sağlıcakla kal.

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Ustam dediginize katiliyorum lakin @adrenalin68 topramin yeri bana gore takipte olup ya geldiklerini gorup olcu alnamalari icin kirdilar yada baska bi is var ama insallah adrenalin bu isi halledecek neyse konumuza donersek ustam ust arazi sert gorunsede alt katmanlar beni hep korkutur ve isin icinde oda var ise muhakkak ust katmani deniz kumu ile karisimli olur dediginiz gibi uzerinden is makinasi gecer bisi olmaz lakin toprak hava aldiginda ruzgar esse ucar bizzat sahitligimde vardir zaten yuzeyde kisli toprak var ise altindaki oda muhakkak mihrap li yapi olur ve ustten asla acilmamalidir zaten ustamiz ise koyuldugu zaman isi bitirip cikacak oyuzdende isaretin bir onemi kslmayacak saygilarimla ustam ALLAHA emanet olasin

esir_kartal_2525

Kullanıcı
Kardeşim o yerdeki beyaz olan yuvarlak taşın altını sakın boş gecme orayı kaz en az 3 metreye kadar in bence boş cıkmayabilir eger degirmebin harkı duruyorsa başını bul orda degişik bir taş varsa rengide siyahsa hemen dal altına degirmenin ocagı duruyorsa hemen orayada 2 metreye kadar kaz birde ermeni degirmeniyse gecerli söyladiklerim yoksa boştur

Sent from my iPhone using Tapatalk

Üst Alt