Delik Ve Oyuk Kaya Yeni Resimler | Define işaretleri ve anlamları

Delik Ve Oyuk Kaya Yeni Resimler

KAFKAS-KARTALI

Kullanıcı
Selamunaleyküm. Arkadaşlar resim 1-2-3-4 delikli kaya ve yanındaki kayaya ait resimler, 5-6 resimler ilk oyuklu kayaya sırtımı verdim ve arazi resimlerini çektim, 7-8-9 resimler ilk resim ( oyuk kaya ) tahminen 50 metre karşısındaki resimler, 10 resim arazinin resimidir. Sizlerden ricam resimleri incelemeniz ve yotumlamanızdır. Teşekkür ederim.
1-4934b.jpg

2-03c0f.jpg

3-c8375.jpg

4-7786d.jpg

5-9e501.jpg

6-017cd.jpg

7-b519d.jpg

8-5e722.jpg

9-204cb.jpg

10-e1e54.jpg

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Kıymetli kardeşim öncelikle konunuza sahip çıkmanız ve ciddi şekilde hareket etmeniz hasebiyle tebrik ve takdirlerimi belirtmek isterim bir çok kardeşimiz konu açıyor yorumlara bakmıyor bile ustalarımızın suallerine cevap vermekten imtina ediyorlar tabi hepsi değil...
resimlerinizden anladığım kadarı ile güzel bir mezarlık alanı mahzen kaya içi ve zemin altı mezarlar var ve sıradan mezarlar değiller konusunda mahir ustalarımızın düşünce ve yorumları konunuzu aydınlatacaktır hayırlara vesile olması dileklerimle kolay gelsin kardeşim...

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Özellikle son resimde bölgenin ne kadar zengin bir çeşitliliğe sahip geniş bir mezarlık alanı olduğunu görüyoruz.
Evet alan geniş bir o kadarda ağır iscilikli zahmetli uğraş istiyor. Bölgeyi merak etmedim desem yalan olur.
S Memo.jpg
Sarı ile cizdigim sunağın büyüklüğü ve işçilik kalitesi, kırmızı ile cizdigim yılan kafasının itina ile oraya yontulması ana mezarın altında olduğunu söylüyor.
Girişin tespiti yapılsa bile mezar odasına ulaşmak için günler sürecek bir çalışma gerektirir. Zaten burda ruhsatlı kazı izni alınamaz. Diğer turlusunude biz tavsiye etmeyiz. Eğer cihaz varsa yılanın çenesinin altında metal testi yapılabilir.
Selametle

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KAFKAS-KARTALI

Kullanıcı
Özellikle son resimde bölgenin ne kadar zengin bir çeşitliliğe sahip geniş bir mezarlık alanı olduğunu görüyoruz.
Evet alan geniş bir o kadarda ağır iscilikli zahmetli uğraş istiyor. Bölgeyi merak etmedim desem yalan olur.
Ekli dosyayı görüntüle 1115
Sarı ile cizdigim sunağın büyüklüğü ve işçilik kalitesi, kırmızı ile cizdigim yılan kafasının itina ile oraya yontulması ana mezarın altında olduğunu söylüyor.
Girişin tespiti yapılsa bile mezar odasına ulaşmak için günler sürecek bir çalışma gerektirir. Zaten burda ruhsatlı kazı izni alınamaz. Diğer turlusunude biz tavsiye etmeyiz. Eğer cihaz varsa yılanın çenesinin altında metal testi yapılabilir.
Selametle

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Burası çalışmak için gayet müsağit. Zira su arama bahanesi ile rahatlıkla kepçe ile çalışma yapılabilir.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
Yorumlarım için çok teşekkür ederim. Zolamadan ulaşabileceğim kolay bir yer tarif edebilirmisin. Zira bu konuda pek bir bilgim yok. Az olsun öz olsun.
olmadığını görüyoruz. sabaha sabah biraz güldürdün. RABBİM de seni güldürsün inşaallah.
Komana ustamız bir iki yere değinmiş ve bölgenin önemini belirtmiş. güzel tespitler. yoğun yaşanmış bir bölge mezarlığı.bulgular ayni zaman da güclü bir medeniyetten bahseder. komana ustamızın çizdiği iki yer o kadar değerli olduğunu gösteriyor ki.. belkide sit alanıdır,bilmiyor olabilirsiniz.
burada ben sadece konuyu biraz daha iyi anlamanı ,benim olsun dediğin tip yerlerin nasıl anlayabileceğini anlamanı sağlamak istiyorum.
3-c8375-a448e.jpg

iki hayvan betimlemesi ve solda odayı veren bulgu. bu iki kaya oraya koyma. arkadakide öyle. odasına gitmeye tırmanıyor..
2-03c0f-d0bb3.jpg

bu cepheden baktığımız da üstteki kayanın arkasında kabartma üçgen veya ters V kabul edilecek odaya işaret eden bulgu görünüyor. bunların odaları birden fazla dır ve işçiliği çok ağır yerlerdir.
sana ,kırmızı ile,çizdiğim ,göz benzeri yerlerde ,bazen normal yüzeysel mezar ,bazende aradığın tip yerleri veren bulgulardır. yani kolay işçilik ancak bu tip işaretlerin karşılığında olur. ya da odalarında.
ne yapmalısın. öncelikle cihaz veya çubuklarla maden ve boşluk tespiti yaparak ,hem anlatmaya çalıştığım tür yerleri hemde odaların girişlerinden yerlerine kadar öğrenmelisin. kolay yer çıktı. öper başının üzerine koyar ALLAH a hamd edersin. bu biraz zor olabilir. çünkü bilenler bu tür kolay yerlerin çoğunu açmışlar. artık şansına. çıkmazsa, odalarda maden görülürse,resmi izinle açabilirsin. araçta kullanabiliyormuşsunuz. burada önemli olan girişin başlangıcını ve odaların sayısı ve derinliklerini hatasız belirlemektir. sağlıcakla kardeşim. bir not, resmi izin alırsanız,tespitte yardımcı olmaya çalışırız.

KAFKAS-KARTALI

Kullanıcı
olmadığını görüyoruz. sabaha sabah biraz güldürdün. RABBİM de seni güldürsün inşaallah.
Komana ustamız bir iki yere değinmiş ve bölgenin önemini belirtmiş. güzel tespitler. yoğun yaşanmış bir bölge mezarlığı.bulgular ayni zaman da güclü bir medeniyetten bahseder. komana ustamızın çizdiği iki yer o kadar değerli olduğunu gösteriyor ki.. belkide sit alanıdır,bilmiyor olabilirsiniz.
burada ben sadece konuyu biraz daha iyi anlamanı ,benim olsun dediğin tip yerlerin nasıl anlayabileceğini anlamanı sağlamak istiyorum.
VEDİĞİN BİLGİLERDEN DOLAYI ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.
3-c8375-a448e.jpg

iki hayvan betimlemesi ve solda odayı veren bulgu. bu iki kaya oraya koyma. arkadakide öyle. odasına gitmeye tırmanıyor..
2-03c0f-d0bb3.jpg

bu cepheden baktığımız da üstteki kayanın arkasında kabartma üçgen veya ters V kabul edilecek odaya işaret eden bulgu görünüyor. bunların odaları birden fazla dır ve işçiliği çok ağır yerlerdir.
sana ,kırmızı ile,çizdiğim ,göz benzeri yerlerde ,bazen normal yüzeysel mezar ,bazende aradığın tip yerleri veren bulgulardır. yani kolay işçilik ancak bu tip işaretlerin karşılığında olur. ya da odalarında.
ne yapmalısın. öncelikle cihaz veya çubuklarla maden ve boşluk tespiti yaparak ,hem anlatmaya çalıştığım tür yerleri hemde odaların girişlerinden yerlerine kadar öğrenmelisin. kolay yer çıktı. öper başının üzerine koyar ALLAH a hamd edersin. bu biraz zor olabilir. çünkü bilenler bu tür kolay yerlerin çoğunu açmışlar. artık şansına. çıkmazsa, odalarda maden görülürse,resmi izinle açabilirsin. araçta kullanabiliyormuşsunuz. burada önemli olan girişin başlangıcını ve odaların sayısı ve derinliklerini hatasız belirlemektir. sağlıcakla kardeşim. bir not, resmi izin alırsanız,tespitte yardımcı olmaya çalışırız.

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
Tecrübe az,
Mekan 10 numara.
Çok detaylı analizimi sizinle paylaşmıştım, tekrar yazmıyorum.

Klavuzsuz, mürşidsiz yol gidilmez.
Ya mürşid olacaksın, yada mürşid bulacaksın.
Aman dikkat et, sahtesi de, sahtekarları da çoktur.
Başın belaya girmesin.
Tecrübe edilmiş, test edilmiş bir klavuz bul.
Yoksa sizi çok sıkıntılar bekler.
Kolay Gelsin.

Üst Alt