Demir Nikel Kobalt Tozu Ayrıştırmak | Define işaretleri ve anlamları

Demir Nikel Kobalt Tozu Ayrıştırmak

Kader25

Bildiğim kadar. Herşeyi bilmek imkansız.
Admin
Bir kimyacı bulman.lazim.
Herhalde onların sahasına girer bu konu.
Googleye sordun mu?
Birde orada araştır.
Birisinin aktardığı bir bilgi video olabilir.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Evet arkadaşlar Demir Nikel Kobalt karışım tozunu nasıl ayrıştırabilirim? Veya bir bütün hale nasıl getiririm
Tühh bu sefer çalışmadığımız yerden yakaladın bizi. Sınava da hazırlanmamıştık. 🙂

Aslında bende aşırı ilgi duyarım bu tür şeylere. Daha doğrusu her defasında ilgimi çekmeyi başarıyor ama bunları yapacak bir ortama sahip olmadığımdan eksiğim çok. Bence üstünde durmalısın. Zaman kısmen kimyaya işliyor. Teknoloji ve kimya.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Konserve kutuları ve kavanoz kapakları gibi demir, nikel ve kobalt içeren metaller; mıknatıslı bantlar veya silindir mıknatıs ile ayrılır. Alüminyum mıknatıstan etkilenmediği için farklı bir yöntemle ayrıştırılır. Manyetik olmayan metalleri ayrıştırmak için kullanılan makineye eddy current seperatör denir...
Google amca

fenadefineci

Kullanıcı
Üniversitenin kimya bölümüne kadar gittimde organik kimya bölümü hocası yoktu. Laboratuvarda ki doçentinde ilgisini çekmiş bu toz. Eritme yöntemiyle ayrıştırma çökelti yöntemiyle ayrıştırma var ama erime noktaları birbirine çok yakın olduğu için zor olur dedi. Asitleri bilmediğini söyledi. Demiri tamamen yok eden asit vardır hidro klorik asitti galiba onla yapim dedimstediğim sonucu alamadım. İnsüksiyon ocakla tek parça haline getirim dedim ama. İnternetteki ev tipi ocaklar 1500 dereceyi görmez diyorlar işin içinden çıkamadım

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Üniversitenin kimya bölümüne kadar gittimde organik kimya bölümü hocası yoktu. Laboratuvarda ki doçentinde ilgisini çekmiş bu toz. Eritme yöntemiyle ayrıştırma çökelti yöntemiyle ayrıştırma var ama erime noktaları birbirine çok yakın olduğu için zor olur dedi. Asitleri bilmediğini söyledi. Demiri tamamen yok eden asit vardır hidro klorik asitti galiba onla yapim dedimstediğim sonucu alamadım. İnsüksiyon ocakla tek parça haline getirim dedim ama. İnternetteki ev tipi ocaklar 1500 dereceyi görmez diyorlar işin içinden çıkamadım
Valla bu konuda özellikle kendinize çok dikkat edin. Kimya hataya gelmiyor. ALLAH muhafaza sonuç hababam sınıfı labaravatuarına dönmesin 😂😂😂

Üst Alt