Dere Gezintisi | Define işaretleri ve anlamları

Dere Gezintisi

wolf_52

Kullanıcı
define amaçlı çekilmedi bu fotoraflar yetersiz gelebilrr.. yeğenim balık tutmak amaçlı gazmiş.. sizlerinde değerli yorumunuzu beklyorum aklımzda bazı nokdalar var sizlerinde değerli görşünzle uyuşuyormu, bakmak isterim..
fotorafda net çıkmamış büyük bir 20 cm ye 10 cm kare.. bunun bir az aşağsında dere kenarında çok güzel örme duvar var ranpanın toprağında derye sıfır nokdasında.... bu kare oymanın 20 mt yukarsında dere içinde bir insanın oturabilceği taş...
bu su gözüde bu oturak taşının 20 mt üstünde kalıyorr..

wolf_52

Kullanıcı
ben bölgeye gitmedim görmedim lakin ben bu taşların koyma olduğnu düşnüyorum.. ufak bir mikdar burda...değerli ustlarım benle aynı fikirmi bilmyeceğim...

ersan

Vip Üye
ustam oturak tasini gurebileydik arkadadki mezar da bulurduk bu yer tam oturak tasin 70 mt kadar unde mi kaliyor burda isin cok zor burda bir mahzen girisin olabilir tuneli tunel dolgu icersi de su tuza da olma ihtimali var bitki resme bakarsak ordaki oturak tasin sol tarafi saten beli horasanlan kapama oldu mezara girise ordan olabilir .

wolf_52

Kullanıcı
ustam oturak tasini gurebileydik arkadadki mezar da bulurduk bu yer tam oturak tasin 70 mt kadar unde mi kaliyor burda isin cok zor burda bir mahzen girisin olabilir tuneli tunel dolgu icersi de su tuza da olma ihtimali var bitki resme bakarsak ordaki oturak tasin sol tarafi saten beli horasanlan kapama oldu mezara girise ordan olabilir .
ustam aslında bu derenin düznde ufak bir tümülüs varr telfondan siteye atamadı benim yeğen.. ben gidip görmedim gezmeidm burayı hafta sonu gidecem inşallah... bu oturak taşında yada yandaki kapatma taşda ufak bir beklntim var... nasipse şayet rabbim herşeyin hayırlısını nasip etsin...

MAVRAN

Vip Üye
Kardeşim şu yosunları temizlenseydi de orada nasıl işaretler var tam olarak görseydik olmaz mıydı.

wolf_52

Kullanıcı
ustam.. yeğnim c. tesi gitmiş, oynatmamışlar bu taşları yerinden, kitli taş sitemi var .anlatdığı kadar, ve bu oturma taşının üstü tıraşlanmış düp düz, senin dediğin gibi mezar odasının girişi,olabilme ihtimali çok çok yüksek, yeğen üstü 5 e 5 mt kare pürüzsüz tıraşlı deyince hemn aklıma sen geldin, hafta içi fırsat bulursam kendim de gidecem... nasip

Üst Alt