derin çopuldaki oyma | Define işaretleri ve anlamları

derin çopuldaki oyma

drogon

Kullanıcı
Ustalar burası derin çopul denilen göçük yer bu yerin derinliği 7m kadar var etrafı taşlık burası bina genişligi kadar büyük bir yer olduğu halde içinde hiç su kalmıyor yani saklama yeri olarak kullanılabilir sanıyorum sizin fikriniz nedir bu oymaların sebebi nedir mezar olacak yer değil sanırım

KARE(KUKIR)

Kullanıcı
Cevap: derin çopuldaki oyma

oymanın önünü bi temizleseydin ya kanal iniyo toprakla buluşuyo iyice görmek lazım bence

drogon

Kullanıcı

oymanın önünü bi temizleseydin ya kanal iniyo toprakla buluşuyo iyice görmek lazım bence
KUKIR ustam haklısın lakin oralar bu şekil oymalar dolu. Dediğin yeri uzaktan fotoladım içine girmedim ben de sonradan fotolara bakarken farketdim bugün yarın gideceğim sen şahsen orası temizlemeye değer dersen temizler detaylı fotolarım ilgin için sağol ustam ALLAHa emanet ol.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

sevgili hemşerim,kukır usta derde önemli olmazmı. onlar illaki malzeme için böyle yer arar diyede kural yok. suyun batağın içine koyarlar ve sul aldırmazlar. senin yerin temizlendiğinde,işçilikli yerler anlaşılır şekikde görüleceğinden,ustanın tavsiyesine kulak ver. at üstünden orak biçilmez derlerdi eskiden acaba bu deyim unutuldumu oralarda. sağlıcakla ALLAH a emanet ol.