Dikili Tas | Define işaretleri ve anlamları

Dikili Tas

burgaz

Kullanıcı
ne olabilir ustalar

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı

burgaz usta ilk defa paylaştığın resimden giriş gördüm. tesadüfen de olsa bu kareyi ve yeri senin adına sevdim.
çizdiğim yerlere dikkatli bak. üstteki kayalar koyma. ön altta burun girişe bakıyor. odalar tahmini çizdim ama üst düzlükte.
önden tünelle odalara ulaşılmalı. işçiliği ağırdır ama değer kalitede.
memleketimizde olsa bu kadar açık belki yazamazdım ama sizin oralarda bu işler bizden çok farklı.
yerde bakir görünüyor ama bir maden tespiti yapabilirsen iyi olur. sağlıcakla.

wolf_52

Kullanıcı
1 ci fotorafın az daha geriden çekilmiş resim mi varsa girşide görebilrdik diye düşnyorumm...

MAVRAN

Vip Üye

Büyük siyah daire ve kayanın yanında çizdiğim siyah yer boydan boya bir işaret iki yerde daha ince bir araştırma yap özür dileyerek söylüyorum gözler eskisi kadar sağlam değil göremiyorum, mavi küçük delikler sanırım sonradan boşluk aramak için yapılmış, ve kırmızı içinde olan yer aslında her şey orada nakş edilmişti ancak açgözlü kişiler ben bulamıyorsam kimse bulmasın diye işaretleri sanırım tahrip etmişler, dikkatimi çeken başka bir şeyde bu taş eğer dikili taş ise bulunduğu yerde en yüksek yerde olmalı ancak arkasında bulunan yer dikili taştan yüksek o zaman oluyor ki bu taş dikili taş değilde belki bir işaret olabilir, İkizceli ustam diğer resme yazılacakları zaden yazmış.İyi bir boşluk kontrolü yap sonuca daha emin ulaşırsınız. Kalın sağlıkla.

Üst Alt