Diktörtgen Oymanın Mezarı Ve Kasası. | Define işaretleri ve anlamları

Diktörtgen Oymanın Mezarı Ve Kasası.

ECE07

Kullanıcı
Değerli ustalarım, bu işaretin yerleşim yeri içinde yer alması, işçiliğinin çok fazla ve zor olması gibi vs. nedenlerle sonucuna yönelik hiçbir beklentim yoktur. Fakat bir işareti daha sizlerle birlikte çözebilmesi ve kafamdaki soru işaretlerinin ortadan kalkması için bu resimlerini paylaşıyorum. Birkaç farklı noktasının da "Kasa" olabileceğinden şüpheleniyorum. Mezarı kalsa da belki Kasası nasip olabilir. Şimdiden değerli tespit ve yorumlarınız için teşekkür ederim.

İRON

Kullanıcı
kasa olma ihtimali zayıf nedeni bu kadar buyuk kasa olacağını sanmıyorum bu varsayımlarımı son resim için söylüyorum.
fakat açılmış olan ilk resimdeki odanın hemen önundeki yeşillik kısım mezar olmaya uygun bir yer olup bir şey çıkmaması halinde aldatmaca dediğimiz iki katlı mezar olma olasılığını unutmamak gerek.kolay gelsin..

ECE07

Kullanıcı
kasa olma ihtimali zayıf nedeni bu kadar buyuk kasa olacağını sanmıyorum bu varsayımlarımı son resim için söylüyorum.
fakat açılmış olan ilk resimdeki odanın hemen önundeki yeşillik kısım mezar olmaya uygun bir yer olup bir şey çıkmaması halinde aldatmaca dediğimiz iki katlı mezar olma olasılığını unutmamak gerek.kolay gelsin..
İRON ustam Selamlar. "Açılmış olan ilk resimdeki oda" dan bahsettiğiniz nokta; Dördüncü ve sondan İkinci resimlerde iri kayaların toprak seviyesi ile aynı seviyededir. Dolayısıyla burada açılan bir yer olduğunu düşünmüyorum. Açılmış oda olduğunu var sayarsak Diktörtgen Oyma da Oda içinde kalmış olacaktı. Yeşil alanın altında ise konu içinde belirttiğim gibi bir metre aşağısındaki seviyede Küvet şeklinde tek bir kaya var ve kayada ayrıca oyma var.

İRON

Kullanıcı
oymanın olması mezar olasılığını kuvvetlendiriyor.ve odanın hemende yolun kenarına yapılması gayet mantık karıştırıcıdır.
muhtemelende açılmıolan yerin hemen dibine az biraz inerseniz farklı emareler çıkacağını sanıyorum.
bu ur yerlerin gizem barındırdığını unutmmamak gerek.
dönem soygunu yememiş ise aynı ona benzer yerler mutlaka vardır duruyrdur.biraz etrafı dikkatlice gezerseniz şöle bi 50 ila 100 metre civarında ne demek istediğimi anlardınız.sadece bu alanla yetinmemek gerek..
inş muvaffak olursunuz..

ECE07

Kullanıcı
İRON Ustam Oymanın aşağısında karşılaşabileceğim ihtimaller fazla ama Nafile. Bu oymanın 20 mt. bakış açısında yamaç bir bahçe içinde (Yaklaşık iki metre derinlikte) bahçe çalışması yapılırken 50'nin üzerinde çok iri toprak testiler çıktığını hatırlıyorum. Bu oyma köyümüzün Camisine 30 mt. uzaklıkta. Dolayısıyla burada işlem yapmak imkansız. Ruhsatlı kazı için bahçe sahibiyle görüştüm fakat onaylamadı. Ruhsatlı Kazı dahi olsa büyük bir ihtimalle Kaya Mezarı çıkacak ve çalışma sonlandırılacak. Birkaç noktasında Kasa olma ihtimalini araştırmak istedim. Ayrıca Ek bir bilgi olarak, bu oymanın olduğu kayalık bir dönümlük bir yer. Kilometrelerce yakınında başka Kaya yok, her yer tarım arazisi. Saygılar.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
bu tür yerler kayıt altına alınmış yerler. kasa ihtimali son derece zayıf. görüntüden anlaşılamayacağı gibi eğer olsaydı kaydı elinde olanlar bu güne bırakmazdı. çünkü onlarda her teferruatı mevcut.
burası devlet hiç hak tanımasada imkanı olan ve merak eden için zevkine resmiyetle girişim hak eder görünümde.

aklında hiç bir istifam kalmasın. mihrap dediğinde ,bir kabartma. oymanın ikinci bir versiyonu.

ECE07

Kullanıcı
İkizceli ustam, güzel yerleri görünce söylemek istediğiniz birçok fikirler olduğunu, ama elinizin klavyeye gidemediğinin farkındayım. Siz anladınız ne demek istediğinizi. Buraların kayıt meselesine gelince, başkalarının kayıtlarında vardır fakat bizim kayıtlarımızda olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Elektriğin bile 86 yılında geldiği, köyümüzde kamu hizmeti olarak 90 yılına kadar sadece üzerinde YSE yazan bir çeşmenin bulunduğunu bilmenizi isterim. Burası devlet hiç hak tanımasa da imkanı olan ve merak eden için zevkine resmiyetle girişim hak eder görünümde. Üstadım maalesef ben bu kapsama girmiyorum. Benim emekli ikramiyesi bile altından kalkamaz burasının. Yok ECE kardeş buradan sana da prim düşecek bulgulara rastlarsın derseniz de fikirlerinizi öğrenmek isterim. Saygılar.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Bu kadar bariz bir yerin, bu zamana kadar gözden kaçırıldığı, düşüncesi;
açıkcası pek mantıklı gelmiyor. Mezarları boşalttıktan sonra geri kapatanlar var.

ECE07

Kullanıcı
Bu kadar bariz bir yerin, bu zamana kadar gözden kaçırıldığı, düşüncesi;
açıkcası pek mantıklı gelmiyor. Mezarları boşalttıktan sonra geri kapatanlar var.
Görüşlerinize hak vermemek elde değil ustam. Ama maalesef benim bölgenin birçoğu hala ilk günkü gibiler. Size Özel'den uzun uzun anlatmak isterdim ama sizi Özel'den göremiyorum. Saygılar.

Üst Alt