Dolmen - Mezar Alanı Ve Yığmalar | Define işaretleri ve anlamları

Dolmen - Mezar Alanı Ve Yığmalar

akinaral

Kullanıcı
ustalarım mezar alanının 50m yukarısınna al.n tarama götürüyor d.dekttör değerli gösteriyor.

50m yukarısı

NOVANDA

Kullanıcı
A üst a ön Ayan diyerek işaretlediğiniz kayanın 53 adım gerisinde bir c işarti olmalıydı .Kaya kuzedoğudayken C güneybatıda yoksa tam tersi yönlerde olmalıdır . İşaret kırılmış olsada adım atamazsanız işaret 33 metrede olmalı sorun değil .Birde burada kuyu olmalı kuyunun suyu 4 yerden gelir kuyunun kuzey batısı kilisedir . Böyle ise çalışılır. Bunlar yoksa bence yormayın kendinizi

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
mezarlık bölgesi,bazıları yüzeyden dahi belli. ama içlerinde değerli çıkarmı ?
üst kayalıkları inceledinizmi,oda türleri o kısımlarda olabilir. sanırım dolmen olarak burayı kasdetmişsin,

en ciddi görünen burası. elinizdekilerle buradaki yapıtın özelliklerini alabildinizmi?
dedektörün, bir çiviyi dahi çekebileceği gibi,belli bir derinliğede pek inemez. bakan arkadaşınız ,ne kadar tecrübeli ve kullandığı cihazın özellikleri nedir bilemeyiz. varsa imkanı daha güven duyabileceğiniz bir tarzda bakabilseniz....

KERİM40

k!R$EH!R
Kullanıcı
Alttan 16 . Resimde ( b yan ) sag alt taraf ta yan v isareti devaminda caliliga dogru kanal oldugunu gormekteyim resim yanilmasi deil ise guzel bir isaret kanal istikametinde bosluk tesbiti yapmakta fayda var saygilar

akinaral

Kullanıcı
ustalarım dün oğlum söyledi bakınca bende benzettim

Son düzenleme:

akinaral

Kullanıcı
A üst a ön Ayan diyerek işaretlediğiniz kayanın 53 adım gerisinde bir c işarti olmalıydı .Kaya kuzedoğudayken C güneybatıda yoksa tam tersi yönlerde olmalıdır . İşaret kırılmış olsada adım atamazsanız işaret 33 metrede olmalı sorun değil .Birde burada kuyu olmalı kuyunun suyu 4 yerden gelir kuyunun kuzey batısı kilisedir . Böyle ise çalışılır. Bunlar yoksa bence yormayın kendinizi
ustam yaptığım araştırmalarda yukarlarda 2 pınar varmış yaz kış akar.ama bu bölgede geniş alanda asla kuyu yapılmamış çeşme ve pınarlar var.ne yapmalıyım

NOVANDA

Kullanıcı
kuyu yada çeşme arazi durumuna göre değişir .Biri akar biri dolar sonra akar resimlersen sevinirm. dediğim kuyu kapalıdadır. Çeşmeleri çevresi ile görürsem sevinirim.

Üst Alt