'' dua dostluğu '' | Define işaretleri ve anlamları

'' dua dostluğu ''

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Sevgili Dostlar,
Başta güzel ülkemizin güzel insanları olmak üzere
bütün ümmet-i Muhammed’in (aleyhissalâtü vesselam) ve sitemizde bulunan tüm kardeşlerimizin her türlü musibetten kurtulup selâmete çıkması
ve maddî manevî sıkıntılardan sıyrılıp inşiraha kavuşması niyetiyle,
ayrıca insanlığın en yüce hakikatlere uyanması recasıyla bugünden başlayarak Dua ve niyazda bulunalım inşAllah.
De ki: “Sizin duanız olmasaydı Rabbim size değer verir miydi? Fakat siz gerçekten yalanladınız; artık (bunun azabı da) kaçınılmaz olacaktır.”
(Furkan Sûresinin 76. ve 77. Ayetleri)
Dua ve niyazlarımızın kabul olması dileğiyle her siteye girişte besmeleyle başlayalım ve o sonsuz kudret sahibi mevlamızdan af ve mağfiret dleyelim inşAllah...

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

"Ey, Rabbim! Gayb ilminle ve halk üzerine kudretinle, hayatı benim için hayırlı gördükçe beni yaşat, ölü*mü benim için hayırlı gördüğün zaman da beni vefât ettir. Ey Rabbim! Gizlide ve açıkda senden haşyetini istiyorum. Rızâ hâlinde de, gadab hâlinde de ihlâs sözünden ayırmamanı istiyorum, fakirlikte de zenginlikte de i'tidâlden ayırmamanı istiyorum. Senden tükenmez bir ni'met, kesilmez bir göz ferahlığı (yüzde açıkça görülen neş'e ve huzûr) istiyorum. Senden beni kazâna râzı kılmanı, ölümden sonra yaşamanın serinliğini istiyorum. Senden yüzüne bakmanın lezzetini; sana kavuşmanın şevkini istiyorum. Bütün bunları zarar vericinin zararından, sapdırıcı bir fitneden uzak olarak vermeni istiyorum. Ey Rabbim! Bizi îmân zîynetiyle süsle, bizi doğru yolda olan hidâyet rehberleri kıl.”

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Cevap: '' dua dostluğu ''

ALLAHIM...Cümlemizi korktuklarımızdan emin eyle umduklarımıza nail eyle inşAllah... amin.

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

Amin amin amin,,,,,,,,,,

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

Mevlam güzel bir gün geçirmenizi nasip ve ihsan eylesin inşAllah...

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Forum Düzeni
Admin
Super Moderatör
Vip Üye

...Ey Rabbim! Bizi îmân zîynetiyle süsle, bizi doğru yolda olan hidâyet rehberleri kıl.”
Amin
Allah (c.c.) razı olsun ustam

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

ALLAHIM... Sana sığınıyoruz sensin rahim sensin kerim bizleride iyilik verdiklerinden eyle işlerimizi hayırlı eyle hastalarımıza acil şifalar ihsan eyle aç ve açıkta kalanlarımıza imdat eyle affı ve mağfireti bol RABBİM bizleride affeyle bizleride mağfiret eyle razı olduğun kullarının arasında haşreyle inşAllah.. amin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...