Duvarın içinde ters duran küp | Define işaretleri ve anlamları

Duvarın içinde ters duran küp

Defineci344141

Kullanıcı
Eski bir ev duvarının arkasında 40-50 cm boyutunda ters hafif çapraz ve boş duran bir küp ne anlama gelir. Bir de yine bu duvarın arkasında içinde küçük kemer dolap içerisinde üst üst duran 7 düz taş. Papaz evi diye biliniyor bu ev.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Eski bir ev duvarının arkasında 40-50 cm boyutunda ters hafif çapraz ve boş duran bir küp ne anlama gelir. Bir de yine bu duvarın arkasında içinde küçük kemer dolap içerisinde üst üst duran 7 düz taş. Papaz evi diye biliniyor bu ev.
Küpü görmeden ne küpü olduğunu bilmeden direk define ile bağdaştırmak doğru olmaz. Süs küpü de olabilir su küpüde işaret küpüde. Bu küp mezarda tarif edebilir malın yerinide. Bazen küpün kendiside işarettir ama kulaktan duyumla birşey diyilmez. Bol bol mantık yürütülür. Çünkü duruş şekli itibari ile yön tarif eder. Kısacası görsel şart

TRUVA

Admin
Evet küpü görelim. Fal baktirma bize.

Defineci344141

Kullanıcı
Evet küpü görelim. Fal baktirma bize.
Çok haklısınız ama küp yok ortada. Aradan zaman geçti. Onun için buraya yazdım. Bir de üst üste duran 7 düz taş ile ilgili düşüncelerinizi merak ediyorum. Maalesef bununda resmi yok. Çok ama çok teşekkür ederim.

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Küp yoksa en mantıklı olan yol iyi bir çubuk ustası ve iyi bir makina 👍

SEVALİ

Kullanıcı
Sembolü görebilsek çok iyi olurdu .
Kadim bilge yaşantılarda Ezoterizm ve insiyelede TERS küp yer altı tanrıları olarakta benimsenmiş ve betimlenmiştir
Siz Hangi şehirde olduğunuzu biliyorsunuz
Hemen hemen her yasam tarzında Semboller birbiri ile mutlaka eş değer taşırlar
Örnek olarak paylaşmak ihtiyacı duydum
Sadece Göbekli ve Karatepe'de yapılan kazilarda ki ve şu ana kadar Dünyada yapilan kazilarda bulunan örnekleri
zevkle izleyeceğinizi tahmin ediyorum
Bu arada Göbekli tepe tarihi M,Ö 10.950 şuan ki varsayım
1 Yazı belge yok
1 Tane Çocuk bayan yok
1 Tane Savaş sahnesi yok
Yok oğlu yok şu anki tarih bilinci ile mantıksız gibi

Moderatör tarafında düzenlendi:

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Sembol ü görebilsek çok iyi olurdu .
Kadim bilge yaşantılarda Ezoterizm ve insiyelede TERS küp yer altı tanrıları olarakta benimsenmiş ve betimlenmiştir
Siz Hangi şehirde olduğunuzu biliyorsunuz
Hemen hemen her yasam tarzında Semboller birbiri ile mutlaka eş değer taşırlar
Örnek Olarak paylaşmak ihtiyacı duydum
Sadece Göbek li ve Kara tepe yapilan kazilardaki ve şu ana kadar Dünyada yaoilan kazilarda bulunan örnekler
Zevk le izleyeceğinizi tahmin ediyorum
Bu arada Gıbekli tepe tarihi M,Ö 10.950 şuan ki varsayım
1 Yazı belge yok
1 Tane Çocuk bayan yok
1 Tane Savaş sahnesi yok
Yok oğlu yok şu anki Tarih bilinci ile Mantıksız gibi

Farklı ve kendi açısından doğru bilgi. Bunun için ayrıca teşekkür ederim. Yanlız Ezoterizm ve insiyelede farklı bir inanç, tekli tanrı inancına geçildiğinde farklı inançlar vardı. O zamanın figür ve işaretleri tamamen inancın getirdiği kültürel bir sır dili iken sonradan uygulanan işaret ve figürler kibire dayalı işaretlerdi. Şöyle ki o zaman inancı gereği tanrısını işaret ederken roma veya ermenilerde bu yaratandan daha çok taptığı maddeyi işaret ediyordu. Bir süre sonra madde yaratıcıdan daha değerli bir hal aldı insanların gözünde. Bu da mirasın önünü kesmiştir. Zaten bu tür gömülerin %85’i çalınmış mallardan gayri resmi yollarla elde edilmiştir. Hal bu iken bunu göbekli tepe veya daha başka benzer yaşantılara eş tutamayız. Hut, Lut, Nuh zamanında da maddeler çoktu ama günümüzde o döneme ait böyle bir noktaya denk gelmek imkansız çünkü görünürde yok. Son 3.500 yıla kadar olan gömülerin amaç ve mantıklarını biliyoruz ama öncekiler muallakta. Uzaylılar saçmalığını da bu kavrama dahil etmeleri insan topluluğunun beynini meşgul etmek istemelerindeki en gerçek savaş sabotaj ve de dalga geçme eylemidir. Dediğiniz gibi sümerler de küp farklı bir sebep taşıyordu göbekli tepe farklı ama bu son 300 yılın çok ötesinde bir biçim. Görüşünüze bir diyeceğim yok aksine saygı duyuyorum. Ama bende kendi bilgi ve görüşümü dile getirmek istedim. Selametle ✋🙂

Moderatör tarafında düzenlendi:

SEVALİ

Kullanıcı
Farklı ve lendi açısından doğru bilgi. Bunun için ayrıca teşekkür ederim. Yanlız Ezoterizm ve insiyelede farklı bir inanç tekli tanrı inancına geçildiğinde farklı inançlar vardı. O zamanın figür ve işaretleri tamamen inancın getirdiği kültürel bir sır dili iken sonradan uygulanan işaret ve digürler kibire dayalı işaretlerdi. Şöyle ki o zaman inancı gereği tanrısını işaret ederken roma veya ermenilerde bu yaratandan daha çok taptığı maddeyi işaret ediyordu. Bir süre sınra madde yaratıcıdan daha değerli bir hal aldı insanların gözünde. Buda mirasın önünü kesmiştir. Zaten bu tür gömülerin %85’i çalınmış mallardan gayri resmi yollarla elde edilmiştir. Hal bu iken bunu göbekli tepe veya daha başka benzer yaşantılara eş tutamayız. Hut, Lut, Nuh zamanında da maddeler çoktu ama günümüzde o döneme ait böyle bir noktaya denk gelmek imkansız çünkü görünürde yok. Son 3.500 yıla kadar olan gömülerin amaç ve mantıklarını biliyoruz ama öncekiler muallakta. Uzaylılar saçmalığınıda bu kavrama dahil etmeleri insan topluluğunun beynini meşgul etmek istemelerindeki en gerçek savaş sabotaj vede dalga geçme eylemidir. Dediğiniz gibi sümerler de küp farklı bir sebep taşıyordu göbekli tepe farklı ama bu son 300 yılın çok ötesinde bir biçim. Görüşünüze bir diyeceğim yok aksine saygı duyuyorum. Ama bende kendi bilgi ve görüşümü dile getirmek istedim. Selametle ✋🙂
ESTAĞFULALLAH sayın Hocam Fakat şöyke 1 Durumda varki Hic 1 Zaman Semavi Din dediğimiz Hristiyanlık Musevikik çarpıtılmış ve değiştirilmiş din anlaşınca olsa dahi ISLAM dinimizde böyle 1 düşünce yaşam tarzı asla yok Her objeyi Ritüeli define olarak düşünmemiz bence yanlış tabiki istisnalar olabilir .
Her yerde Özellik le Anadolumuzda bulunan Sembol ve Ritüellerden Define Maddi Kazanç beklemek mümkündür
Yaşadığım şehirde 100 yıl önce ATAMIZ OSAMN lı kayıtlarında 11.504 Gayri müslüm yaşarken Şu an hiç biri yoktur
Esemile.olup Kiliseleri CAMİ I olmuştur
Açıkçası USTAM resim gormeden Yorum yapmanın anlamı yok .
Örnek Olarak V işareti denir 2 yöNüdür 1 i yönü Erkeği 1 Yönü Dişiyi Temsil eder
Hatir lı Geceler diliyorum

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
ESTAĞFULALLAH sayın Hocam Fakat şöyke 1 Durumda varki Hic 1 Zaman Semavi Din dediğimiz Hristiyanlık Musevikik çarpıtılmış ve değiştirilmiş din anlaşınca olsa dahi ISLAM dinimizde böyle 1 düşünce yaşam tarzı asla yok Her objeyi Ritüeli define olarak düşünmemiz bence yanlış tabiki istisnalar olabilir .
Her yerde Özellik le Anadolumuzda bulunan Sembol ve Ritüellerden Define Maddi Kazanç beklemek mümkündür
Yaşadığım şehirde 100 yıl önce ATAMIZ OSAMN lı kayıtlarında 11.504 Gayri müslüm yaşarken Şu an hiç biri yoktur
Esemile.olup Kiliseleri CAMİ I olmuştur
Açıkçası USTAM resim gormeden Yorum yapmanın anlamı yok .
Örnek Olarak V işareti denir 2 yöNüdür 1 i yönü Erkeği 1 Yönü Dişiyi Temsil eder
Hatir lı Geceler diliyorum
Muhakkak muhakkak. Elbette herşeyi define ile bağdaştırmak yanlıştır. Bunu her zaman söylüyoruz da. Resim konusunda haklısınız. Ne kadar ekmek o kadar köfte misali ne kadar görsel o kadar bilgi için görsel şart. 🙂👍