Esimle Aramdaki Problem | Define işaretleri ve anlamları

Esimle Aramdaki Problem

onur8306

Kullanıcı
Arkadaslar esimle aram 4 aydir acik agiz tartismasi yasadik sonra durum buraya geldi ve suan ayrilmak uzereyiz duydum ki annesi hoca hoca geziyormus ve esim benden nefret ediyor adimi dahi duymak istemiyor bu nasil olduda bu kadar oldu anlamadim hergun dualar ediyorum ama hic bir gelisme yok yardim edebilirmisiniz

cantar

Kullanıcı
eşler arasına kara kedi bile girmezmiş ömür boyu iyi günde kötü günde bir arada olmak sözü ne yazıkki bir zaman sonra unutuluyor.....kin ve nefret duygularının kabardığı tavan yaptığı bir evlilik ne kadar çabalansada zor yürür hele işin içerisine kaba kuvvet de girerse her ne olursa olsun o evlilik çekilmez bir hal alır...Allah her ikinizede akıl fikir versin sevgi ve saygı bağınızı evlilik bağınızı kopartmasın.....Eğer kabahat sende ise ki bence muhakkak sendedir özür dile o seninle güzel bir hayatı birlikte yaşamak için evlendi yoksa anne ve babasının evinde giysileride alınıyordu karnı da doyuyordu gezmeyede gidiyordu eğer çocuğunuz varsa işte ona ona acırım parçalanmış ailelerin acısını en çok çocuklar çeker.Allah yardımcınız olsun....özür dilemekle ağzın aşınmaz özür dilemek erdemliliktir.....

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Üzüldüm ustam
Rabbim yar ve yardımcın olsun
Ustam hocalar ile yapılan muskalar vasıtasıyla
Aile ya da birilerini birilerinden ayırmak için
Bazı şeylerin yapıldığını duymuştum
Sizinde kaynanam hocalara gidiyorda ki kastımız bu yönde heralde ustam
Umarım düşündüğünüz gibi değildir
Bunları yapanlar bırakın hoca ünvanını
İnsan sıfatını dahi taşımıyorlar

onur8306

Kullanıcı
Olay zaten kaynanadan kaynaklaniyor buyu mu ne yaptirmis komsulari dedi ben dealarca gittim ozur diledim ben hakli oldugum halde isin icinde kaba kuvvet falan yok sadece cene tartismasi dedim ya sevgili ayrilmaz birak sozluyu nisanliyi evliyi ama suan benden nefret ediyorlar herkes diyor bi hocaya git kendi akrabasi bi kuzeninden duydum annesi bozuyo isi dedi bi hocaya gidip isi cozmem gerekiyor yoksa dava acicaklarmis varmi bildiginiz iyi saglam hoca yardimci olirmusunuz

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Sevgili kardeşim: yaşadığınız problemler sadece size özel bir problem değil bir çok evli çiftin başından gecen umduğunu bulamama gibi birbirlerine baskın çıkma arzusu gibi maddi olanakların el vermeyişinden kaynaklanan stres ailelerin karışması gibi daha bir çok nedenden dolayı hemen hemen her evli çiftin yaşamında az veya çok karşılaştığı içinden çıkılması zor problemlerdir çiftlerin ne yapacağını bilememe neden benim başıma geldi gibi yakınmalar çevrenin yapıcı etkisi yerine yıkıcı etkisi de karışınca mevlam korusun cinnete varan yönelişlere götürür bu bağlamda mutlaka çevrenizde tecrübe sahibi sözü sohbeti dinlenir hatırı sayılır aile dostlarınız vardır yaşadığınız problemin boyutu ve olayların gelişimi hakkında durumu özetlerseniz sizler doğru olan bir şeyi yapmaya çalışırken dahi hayat tecrübenizin yeterli olmayışı hatalı hareket yapmanız nedeniyle umulan neticeyi alamaya bilirsiniz mutlaka yardım alınız hatta problemin çözümünde yuvanın yıkılmaması yönünde eşinizi ikna edip bir psikolog dan yardım almalısınız zaman maharet ve sabır üçlüsünün ağırlıklı olarak işlenmesi gerekliliği önemlidir bizler yuvamızı ayakta tutarken keyiften uçmuyoruz sorunları gidere gidere meseleleri çöze çöze ilerliyoruz başımıza her an her şey gelebilir karşımıza çok ciddi problemler çıkabilir mümkün olduğunca soğukkanlılıkla paniklemeden ailenin metanet ve dirayetiyle atlatılması kolaylaşacaktır Allah cc. kolaylıklar ihsan eylesin yar ve yardımcınız olsun inşAllah en önemlisi saygı sevgi bağının muhafaza edilmesidir çünkü insanları geçimsiz yapan sevgisizliktir birbirine düşman eden iletişimsizliktir güzellikten yana ne varsa yok eden ilgisizliktir...

onur8306

Kullanıcı
Tesekkur ederim vaatleriniz icin ama esimle gorusemiyorum ki ikna edeyim benim adimi dahi duyuna sinirden cilgina donuyo

TEVFiK

Vip Üye
Lacivert24Dini Konular
Allah cc. kolaylıklar ihsan eylesin yar ve yardımcınız olsun inşAllah en önemlisi saygı sevgi bağının muhafaza edilmesidir çünkü insanları geçimsiz yapan sevgisizliktir birbirine düşman eden iletişimsizliktir güzellikten yana ne varsa yok eden ilgisizliktir...
Evet çok doğru Sizin şu an yaşadığınız olayı ben'de yaşadım ve bitti.Saygılar.

onur8306

Kullanıcı
Ewet saygi kalmadi karsi tarafta ve bitirmeye urasiyor elimden de bisey gelmiyor sanki ben bi azili dusmanmisim gibi goruyor beni annesi hocalara gidiyormus bi hoca bilen varmi iyi bi hoca

TEVFiK

Vip Üye
S.a. Sayın kardeşim Allah yardımcınız olsun
ama ben size benim düşünüpte yaptığım bir şeyi sizinle paylaşayım
tabii benin düşencem ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem
bir zamanlar bende sizin gibi bir olayı yaşadım
ve bizde bir hoca aradık bulduk bulmasına ama bulduklarımız' bayağı bir köşeyi döndü
en sonunda bana bir hoca tarif ettiler
ve bende kardeşimle birlikte gittik
evet bu hoca benim için tam bir hoca idi.( Allah Rahmet etsin )
bana bir nasihatte bulundu
bak oğul bu iş benim gibi hocalarla olacak İş değil sen hoca arayıp durup karını (eşini) sana karşı huylarını değiştireceğine önce eşinin içinden gelip aklını değiştirsin dedi
artık bu saatten sonra ne kadarda değişse eskisi gibi olmaz ileride senin başına daha büyük sorunlar açar deyip bizi uğurladı
Saygılar.

Üst Alt