Eski Kale | Define işaretleri ve anlamları

Eski Kale

Dağlı_16

Kullanıcı
Slm değerli ustalarım eski kalelerde define varmıdır burada nasıl bir araştırma yapmak lazım geçmiş zamanda çok tahrip edilmiş sadece kalıntıları kalmış surları falan yıkılmış taş yığınları kalmış kale olduğu kesindir ama buranın burada ne tür şeyler bulabiliriz ben defineden çok hangi tarihe ait kimler yaşadı oralarda onu çok merak ediyorum

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Slm değerli ustalarım eski kalelerde define varmıdır burada nasıl bir araştırma yapmak lazım geçmiş zamanda çok tahrip edilmiş sadece kalıntıları kalmış surları falan yıkılmış taş yığınları kalmış kale olduğu kesindir ama buranın burada ne tür şeyler bulabiliriz ben defineden çok hangi tarihe ait kimler yaşadı oralarda onu çok merak ediyorum

aleykumselam,

defineden çok tarihini merak ediyor ve öğrenmek istiyorsanız bulundugunuz il ilçe müze müdürlükleri merakınızı giderebilir. bunun dışında kalenin kendi içinde define var demek yanıltıcı olabilir. kale etrafında tek tekçi diye tabir ettiğimiz sistem ile toprak altı yakın zeminde eski madeni paralar arayabilirsiniz.

kale varsa kilise vardır manastır vardır, buralarda gezip dolaşmak daha mantıklı olabilir.

KANAS_USTA

Admin
Kaleler çevredeki malzemelerin emaresidir.
İşarete bakar kaleden yön ve mesafe alır çevreyi okursun.

Son düzenleme: