Eski Rum Evindeki Yazıt

fresher28

Kullanıcı
Bu resimleri eski bir rum evının ocak basında cektim yazıtla isretlerin oldugu taş karşılıklı olarak bir birine bakıyorlar..
yazıt ocaklıgın sol köşesinde..işaretlerde sağköşesinde..çevrisi icin yardımcı olurmusunuz tesekkürler

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
Mekanımıza hoş geldin fresher28
Ustalarımız açıklama isteyecektir
Bahçede kuyu ağaç çeşme var mı
Bahçenin şekli
İçeri kaç kat
Mahzen var mı
Kaç tane ocaklık var v.b.
Açıklama yaptığın kadar
Aradığın bilgiye ulaşırsın
Rabbim emeklerini boşa vermesin
İyi forumlar dilerim

demirkıran

Kullanıcı
hoş geldınız iyi forumlar dılerım...
bu arada açıklamayı ali veli ustamış açıklamış :D bu yazdıgı bılgılerı de eklersen konunu netleştırecegını ınanıyorum selametle ,,, :)

karanar

Kullanıcı
yazılar rumca evet ama bir şey ifade ettiğini düşünmüyorum. sadece semboller olabilir. zaten eğer çok açık bir yerdelerse aldatmaya yönelik olabilir. ermeniler sahte işaretleri çok kullanıyorlar. ama bu durumda da akla şu gelmeli; demek ki o evde birşeyler gizlemişler ki sizi yanıltıp başka bir yerlere yönlendirmeye çalışıyorlar. zaten 1. resimde yazıdan çok bir matematik sorusu var gibi, kolay gelsin ev boş değil.

walkman

Kullanıcı
ikinci resimde bahçede veya avluda olan bir ağaç ve yakınında bir kuyudan bahsediyor. Ağacın etrafını çapalayıp ve kuyu suyu ile sulamanızı öneririm.

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
ikinci resimde bahçede veya avluda olan bir ağaç ve yakınında bir kuyudan bahsediyor. Ağacın etrafını çapalayıp ve kuyu suyu ile sulamanızı öneririm.
Ustam üyemiz çifciliği öğrenmek istemiyi:confused:
İşareti öğrenmek istiyi;)
Çifciliğe merak sarsa @walkman Yorumada Yorum Böyle Yapılır:D
Gider alakalı foruma üye olurdu:D
Açık konuş:)
Bilgini hibe et mekana:p

walkman

Kullanıcı
aliveli44 ustam bahçede işler var demek istemiştim. Bahçedeki ağaç susamış çapa yapıp kuyudan su ile sulamasını söyledim.
Ayrıca bahçeye ait çevre resimlerini paylaşırsa daha aydınlatıcı bilgiler gelecektir.

"En faziletli en üstün sadaka, müslüman kişinin ilim öğrenmesi, sonra da müslüman kardeşine öğretmesidir." (Kütüb-i Sitte)

Saygılar

aliveli44

ONURSAL ÜYE
Admin
Super Moderatör
Vip Üye
aliveli44 ustam bahçede işler var demek istemiştim. Bahçedeki ağaç susamış çapa yapıp kuyudan su ile sulamasını söyledim.
Ayrıca bahçeye ait çevre resimlerini paylaşırsa daha aydınlatıcı bilgiler gelecektir.

"En faziletli en üstün sadaka, müslüman kişinin ilim öğrenmesi, sonra da müslüman kardeşine öğretmesidir." (Kütüb-i Sitte)
Saygılar
@walkman
Hocam hakkını helal et
Nazımız geçiyor takılıyoruz
Saygılar bizden

Üst Alt