Evimizin Önünde Yıllardır Bu Taş Bulunmakta Sizce Bi Anlamı Varmı ?

hsnckc

Kullanıcı
Rahmetli dedem evi 40 yıl önce yaptırmış ve ev yapılırken bu taş varmış yıllardır evin önünde bulunmakta sizce bi anlamı varmıdır?

hsnckc

Kullanıcı
Rahmetli bu evin altında bişeyler var derdi hep ama taşın orjinal yeri evin bahçesinin biyerindeymiş.Zamanında çevre evlerin temel kazım işlemlerinde birkaç hazineye rastlanmış bende sadece merak ettim bu taşın gizemini...

hsnckc

Kullanıcı
Selçuk'ta ev burada heryerde olası bi mezar yada çömlek çıkma ihtimali var.Bölge Efes'ten dolayı birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bulunmakta.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Taş ın fazla bir önemi yok
önemli olan bulunduğun beldenin gizlediği tarihi buluntular. Yerin tarihi açıdan barındırdığı zenginlikler herkesin malûmu, ama bu serbestçe arama yapabileceğin anlamına gelmez. Bu tip tarihi öneme haiz alanlarda zaten izinde verilmez verilse bile çıkacak olan eserler tarihi miras kültürü kapsamında ( büyük ihtimalle) olacağından ilgili kurum tarafından el konulur ve hiç bir hakta iddaa edemessin.
Kolay gelsin

hsnckc

Kullanıcı
Sadece bu evde doğdum ve büyüdüm küçüklüğümden bu yana bu taşın oluğundan kediler su içer.Sadece merak yani kazı yapacağımdan değil:) Teşekkürler...

FENERLi

Vip Üye
Taş ın fazla bir önemi yok
önemli olan bulunduğun beldenin gizlediği tarihi buluntular. Yerin tarihi açıdan barındırdığı zenginlikler herkesin malûmu, ama bu serbestçe arama yapabileceğin anlamına gelmez. Bu tip tarihi öneme haiz alanlarda zaten izinde verilmez verilse bile çıkacak olan eserler tarihi miras kültürü kapsamında ( büyük ihtimalle) olacağından ilgili kurum tarafından el konulur ve hiç bir hakta iddaa edemessin.
Kolay gelsin
Ustam bilgilendirme için teşekkürler,benden tavsiye baba yadigarı diye mahkeme kararı ile geri alabilirsin,antik döneme ait değilse tabiii,,,sertifika çıkartıp yalnızca yurt içinde kullanabilirsiniz ve yurt dışına çıkartamazsınız.
Konu geçmişken bilgilendirme için yazıyorum yalnızca,,,yalnızca sanat eserleri için geçerlidir,,,konu uzun ...
Konu sahibi arkadaşa tavsiyem taşın ağırlığı nasıl ???
Ben komple uzak resmini görmek isterdim !!!

hsnckc

Kullanıcı
Bilgilendirme için sağolun.15-20 kg civarı vardır.

Üst Alt