fikri olan | Define işaretleri ve anlamları

fikri olan

ferban

Kullanıcı
burası çam ormanının içinde kalıyor,yol kenarında büyük bir kaya var kayanın üzerinde çok belirgin olarak ıstavros var..

bu kayanın sol üst tarafında bu kazılıp açılmış olan yer mevcud..

bu yapının sağında görüntüdeki merdivenler var..

ve yine bu yapının 20-30 metre kadar yukarısında yine iri sayılabilecek bir kayanın üzerinde bu oyuklar mevcud..

bu mekanın zamanında kurcalandığı aşikar,ancak benim merak ettiğim burasının ne tür bir yapı olduğu,görüşlerinizi bekliyorum,şimdiden teşekkürler..

ferban

Kullanıcı
Cevap: fikri olan

sanki mezardan çok yerleşim birimi gibi geldi bana,ama bu işin üstadları başka seçeneklerde sunacaklardır

A21MEDLi

Admin

merdivenin,istavroz ve oyukların bulunduğu bu yer,resimler yetersiz olsa bile mezarlık olma olasılığını güçlendiriyor.drepeta ustanın işaretlediği kısımlar dışında bu yerleride kontrol et..

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

muhterem kardeşim,farzedelim,bir kilise kalıntısı.hac var,amedli ustamızında işaret ettiği son resimdeki bulgularda ise hem mezar hem mezar üstü bulgular taşıyor. o kısmı biraz açıktan alsaydın çok iyi olurdu.ustamız tam üzerine oku yapmış.tam sağ çaprazına ,resim aldığın arka ve kayanın üst kısımlarıda dahil incelenmeli ve fotolanmalı.çünkü bulgular bir kaç ayrı yön veriyor. binanın ne olduğu değil bulguların ne verdiği daha önemli değilmi.
sağlıcakla kalınız.

FENERLi

Super Moderatör
Kullanıcı

Üçüncü resimde açılmış yerler aleni ortada görünüyor.En son resim sunağın oraya gelen tunelli girişi boşluk testi yaparak bulabilirmisin?

şahin

Kullanıcı

önlerınde kalan alanda kilit yada geçme noktaları net sekılde belli. izlenime göre kurcalanmış acılmış 3 yer görünüyor.çevre fotoları geniş açı resımler gerekli.