Gecenin Duasi…. | Define işaretleri ve anlamları

Gecenin Duasi….

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

Sevgili kardeşlerim, bu bölümde hergün,gün bitmeden (Dua) edelim..umulurki Mevlam dualarımızı kabul eyler, Başımızda dönen bela ve musibetleri kaldırır, şerleri hayra,elemleri sevince, sıkıntıları neşeye çevirir inşAllah...
De ki: "Duanız yoksa, Rabbim sizi ne yapsın! Yalanladınız; bu yüzden azap kaçınılmaz olacaktır. Ey inkarcılar! Yalanladığınız için, azap yakanızı bırakmayacaktır.!!
(Furkan Suresi 77. Ayet)

GECENİN DUASI…..

Ya Hay! Ya Kayyum! Ya Gaffar! Ya Rahim! Ya Settar! Ya Tevvab! Ya Rahman! Ya Alim! Ya Hakim! Ya Aziz! Ya Semi! Ya Kadir! Ya Rabbelalemin! Allahım bizi affet, bizi bağışla, Sen herşeyi gören ve bilensin,
gizli ve açık bütün dualarımızı kabul eyle, bize yardım et.
Zorlarımız kolay, Yokuşlarımız iniş, Korkularımız selamet,
Endişelerimiz rahatlık olsun, Yarınlarımız aydınlık olsun,
Bulduklarımız hep umduklarımızdan çok olsun,
Sıkıntı ve kederlerimiz yok olsun,
ALLAHIM YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN…AMİN...

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Ey mübarek duam.. iyiki varsın, iyiki Rabbim seni bizlere emretmiş, seninle dertleşiyor, halimi arz ediyor, içimi ferahlatıyorum...

Ey yüreklerimize itminan veren, huzurun ve güvenin tek kaynağı..
yüreklerimizi yakıp kavuran bu zorlu günlerde, bizlere engin merhametinle muamele eyle... ülkemizin ve tüm islam aleminin üzerinde bulunan kara bulutları kaldır, bizlere bu amansız fitneyle baş edebilme basireti ve gücü ver...
Biz, günahkar kullarını bağışla..
Yeniden bu aziz milleti düştüğü yerden kaldır, hakkın ve hakikatın bayraktarı yap...
Kalplerimizi sevginin ziyasıyla doldur, Kardeşlik duygularımızı pekiştir, senin her şeye gücün yeter amin...

Kafkaslı

Vip Üye
Ey Merhametlilerin en Merhametlisi! Ey Tövbeleri kabuleden ve Dualara icabet eden Rabbimiz! Sana yöneldik. Efendimizi şefaatçi yapıyor, ellerimizi O’nun mübarek ellerinin altında tutuyor ve istediklerimizi böylece istiyoruz.
Ey Rabbimiz! Ettiklerimize binlerce tevbeler olsun. Günahımız çoktur ama, Senin rahmetinde her şeyi aşkındır, her şeyi kuşatmıştır. Rahmetin gazabını geçmiştir. Bize rahmetinle muamele eyle.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
“Ey Rabbim!

Eğersana cehennem korkusuyla ibadet ediyorsam beni oraya at ve eğer cennet umuduyla ibadet ediyorsam,

beni oradan men et Ama eğer Sana Senin rızan için ibadet ediyorsam beni Cemâl-i Ebedîyenden mahrum bırakma”