Gümüş Çubuklarla Baktığım Yerler.. | Define işaretleri ve anlamları

Gümüş Çubuklarla Baktığım Yerler..

DeLiCebey

Vip Üye
Öncelikle merhaba arkadaslar daha önce bu yere bakmıştım bugün tam emin olmak için gittim baktım işaretli kaya da gösteriyor.
arkadaslar burda ki kaya üzerinde ki işaret karşıda ki iğde agacınının önünü gösteriyor yaklaşık 200 mt kadar mesafeden burayı yakalıyor ve gösteriyor ordaki iğde ağacı cok eski bi ağaç ve burası mezar bölgesi değil yerleşim yeri ermenilerin yogunlukla yaşadıgı yer..

arkadaslar burası ise nar ağacının dibi .. burda 75 yaşında bi çoban amcamız burası çobuklugu burda gecmis .. var burası onun 2 defa rüyasına giriyor zamanında babası da söylemis bu nar agacının oldugu yerde kilise varmıs ve cok zengin ermeni ailesi yaşıyormus evin bahçesi burası normalde bize dedi buraya cubukları tutun bizde dönüş sırasında tuttuk ve malı gösterdi çoban diyor ki nar ağacı tut ağacı ve zeytin ağacı kolay kolay kurumaz burda ki nar agacı cok eski ve eski damar nar ağacı..

burdaki taşı da biz koyduk yer belli olsun diye..

birde eski bir bıçak buldum çobana gösterdim dedi eskiden çobanların kullandıkları bırak ve halka yeri var oraya zincir bağlıyorlarmış..yaklaşık 70-80 yıllık vardır belkide daha fazla :)

sondurak

Kullanıcı
,,Örnek Paylaşım Olması İçin Burası Uygundur.. Yasal Yoldan Sonuç Bekliyoruz.. Paylaşım İçin Teşekkürler.. Örnek Paylaşım'larınızın Devamı Temennisiyle..

DeLiCebey

Vip Üye
Ustam oraya hiç kimse gelmez ne gündüz nede gece bu hafta gideceğiz oraya.

yucel1050

Kullanıcı
1 metre kolay olur ıyı haberlerını şifrelıde olsa bekleriz burdan ALLAH muvaffak kılsın ......

Üst Alt