Güzel Bir Yaz Mevsiminde Geride Bıraktıklarım:( | Define işaretleri ve anlamları

Güzel Bir Yaz Mevsiminde Geride Bıraktıklarım:(

Kervan07

Vip Üye
koca bir yaz geldi geçti ve tadına doyamadık:) geride bıraktıklarımdan bir kaç resim paylaşmak istedim siz değerli site sakinlerine.umarım beğenirsiniz...

kınalı toprak

alıç

has mantar

közde mantar

közde sucuk ve çay

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Ustam mangalı mantarı boşver de şu alıçlar yokmu şu alıçlar üffffff....
Ustam biliyormusun bizim memlekette alıçları ipe dizer boynumuza asardık koparır koparır yerdik çocukluğumuzda... beni aldın götürdün eskilere ustam sağolasın bu dağ alıçlarıyla ilgili kötü bir maceramız vardır ya neyse şimdi sırası değil...

Kervan07

Vip Üye
Ustam mangalı mantarı boşver de şu alıçlar yokmu şu alıçlar üffffff....
Ustam biliyormusun bizim memlekette alıçları ipe dizer boynumuza asardık koparır koparır yerdik çocukluğumuzda... beni aldın götürdün eskilere ustam sağolasın bu dağ alıçlarıyla ilgili kötü bir maceramız vardır ya neyse şimdi sırası değil...

ustam ben alıçları bilmezdim ilk defa burda gördüm.malum yurt dışında büyüdük ve türkiye hakkında bir çok şeyi yeni yeni öğreniyorum..bu alıcın faydalarını köylüye anlattıkdan sonra hayvanlara vermekten vaz geçtiler:) şimdi bol bol yiyorlar maşallah..
ustam sende sağolasın,maceranızı dinlemek isterim

Kervan07

Vip Üye
Harika kareler ustam
Afiyet olsun
Közde sucuğa bayılırım
Amaannnn
Aman
@kervan07 ustam
Yol görüktü bana
Hafta sonu köydeyim her kesi beklerim

yaa ustam köy gibi yok inan..inşallah bir gün hep beraber közde çayımızı ve mantarımızı hatta sucuklarımızıda pişiririz..ustam köye gittiğinizde maceralarınızı fotolamayı unutmayın:)
yakın olsaydı inan bende gelirdim..teşekkürler iyi tatiller

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
ustam ben alıçları bilmezdim ilk defa burda gördüm.malum yurt dışında büyüdük ve türkiye hakkında bir çok şeyi yeni yeni öğreniyorum..bu alıcın faydalarını köylüye anlattıkdan sonra hayvanlara vermekten vaz geçtiler:) şimdi bol bol yiyorlar maşallah..
ustam sende sağolasın,maceranızı dinlemek isterim

Dört kafadar araziye çıkıp keşif yapma isteğimizi bastıramayınca hacı muratın gazına basar bulduk kendimizi gideceğimiz yerin tek bir yolu var oda köyün içinden geçmek geçtik sıkıntı yok ama yolun kenarındaki alıçları gördüm ne göreyim alıçmı gördüm kehribar mı yoksa altımı araçtan nasıl inmişim o kadar alıçı ceplere doldurdum ne cebi yaw eski parkayı almıştım onunda cepleri delik neyseki astar delik değilmiş sanki heybe vurmuşum sırtıma neyse varacağımız noktata indik şoför arkadaşa dedim hava çok bozuk ha yağdı ha yağacak sen şu arabayı yokuşun başına çıkar yağmur yağarsa bu araç bu rampayı çıkmaz arkadaşım arabayı çalıştırır çalıştırmaz silah sesleri başladı oysa arkamızdan atlarla bizi takip ediyorlarmış o arada yağmurda bindirdi hemen malzemelerimizi bagaja attık araca bindik ama bir anda etraf bataklığa döndü araba yerinden kalkmıyorki bidaha indik aşağı aracı ite ite yokuşu çıkardık ama tekerlerden sıçrayan çamur yukarıdan inen yağmur demiycem kazanla su boşaltıyorlar sanki sıpaya döndük neyse binbir tehlike atlattıktan sonra köye indik inmesinede yolu römorkla kesmişler benim biraz asabi arkadaşım vardır hemen atladı aşağı gece karanlık etrafta kimse görünmüyor bizimki milleti kayışlayınca baktım sağdan soldan kafalar uzandı köyde ne kadar adam varsa eline tandırlık odunu balta sapını alan gelmiş kadınlarda pencerelere üşüştüler neyse bir hayli arabadan aşağı indim her birimizin etrafında onar kişi var belki her biri bir taraftan çekiştiriyor üstümüzü arıyorlar benim heybeyi gören hemen üzerime abanıyor astara mal doldurmuşum sanıyorlar o güzelim alıçları karştıra karıştıra anasını ağlattılar bir arkadaşımızda var aracın arkasında elinde rakı şişesi içine gaz yağı koymuştuk gece lüks lambasıyla çalışacaktık sözde iki eliyle sıkıca tutmuş aşağıda inmez soruyorlar bu ne diye ''gaz var anabobom'' koklayan geri çekiliyor neyse beş altı tane işgüzar bunları jandarmaya teslim edelim millete ibret olsun burayı hep bunlar eşiyor diye atıp tutmaya başladı bizde tabi münakaşaya başladık o ara yaşlı bir amcamız geldi Allah razı olsun yahu bırakın şu adamları görmüyormusunuz acakları batmış zaten onlarınki onlara yetmiş baktım millet geri çekilmeye başladı inanırmısınız ben bile yaptığıma inanamıyorum hemen römorkun demirine yapıştım kaldırdığım gibi çektim kenara atladık arabaya çıktık geldik ama aldığımız duyuma göre jandarmaya ihbara gitmişler neyapsak oraları hep kırmış dökmüşler suç üstümüze kalacak diye düşünürken o gece 1983 depremi oldu ve o mevzuda öylece kapandı demekki araştırma yapmak için dahi olsa ya jandarmadan ya köy muhtarından izin olmak lazımmış...:(

Kervan07

Vip Üye
ya ustam film gibi maşallah..diyecek söz bulamıyorum..allah razı olsun o amcadan en azından jandarmadan kurtarmış sizi...ha bu arada yağmur başlamadan aracı sağlam yere almak akıllıca ama o bile yetmemiş:)
bazen defineye başlamadan bitirirsin.sizin orda nasibiniz olmadığı için bunlar başınıza gelmiş.bir kaç olay benimde başıma geldi ama sizinkisi kadar gerilim yoktu:D:D:D
ustam hikayenizde de anlayana güzel mesajlar veriyorsunuz.
beni kırmayıp maceranızı paylaştığınız için çok teşekkürler ustam;)

Üst Alt