Güzel Bir Yer Oldugunu Düşünüyorum Yorumlarmısınız Lütfen | Define işaretleri ve anlamları

Güzel Bir Yer Oldugunu Düşünüyorum Yorumlarmısınız Lütfen

cezzaa

Kullanıcı
Merhaba arkdaşlar aranıza yenı katıldım her ne kadar bu işler içinde olmasamda çevremdeki arkadaşlarımdan herzaman bir merak duymusumdur daha sonra dahada ılgımı cekmeye başladı işim gereği sahada çalıştıgım ıcın bu tarz yerlerı fark ettıgımde çevremdekı arkadaslarımla paylaşıp onlara soylerdım ama bu sefer kendım ıcın ugraşmayı ve ılgılenmeyı dusunuyorum. İnternetten ve cevremden araştırdıklarım ogrendıklerım kadarıyla bir kaç bilgi edındım bu konularla ama hiç bir şekilde yeterli tecrube ve bılgıye hıcbır sekılde sahıp olmadıgımı belırtmek ısterım öncelıkle buraya kadar okudugunuz ıcın teşekkur ederım sizlere. Konuma gelicek olursam hiç bir alet takımım ve makınam hiç birşeyim yok bana bu konuda yardımcı olabılırmısınız acaba makınam vs olmadan kendı çabalarımla bu paylaşacagım yerde birşeylere ulaşmam mumkunmudur sizlerden yorumlarınızı fıkırlerınızı neler yapmam gerektıgını ögrenmek ıstıyorum. Duruma göre çevremdekılerden makına kıralayabılırım sorun değil ama yeterkı güzel bir sonuca ulaşabılılırmıyım fikirlerinize her turlu yorumunuza ve tecrubelerınıze açıgım abilerim arkadaşlarım.

Yer : Trakya bölgesi
Bölge : Eski dönemlere aiıt evler yapılar mevcut (köyler) köylerdeki evler bahçe duvarları ve bulunan bölgeye giderken taşlardan yapılanma yapılar mevcut. Güzargahda yine ormanlıklar ıcınde taşlar kayalar mevcut.
Bulunan yerde ki yapılar: Han'a benzeyen bir yapı mevcut hana 100mt kadar uzaklıkda deniz feneri veya gözetleme kulesı olarak kullanıldıgını dusundugum taş ve horasandan yapılan gozetleme kulesı

Detaylar; Bu şeklın yakınlarında 15 -20 mt kare uzaklıkta yerde 1-1.5mt kare buyuklukte kaya uzerınde aslan veya ayı eline benzer bir işarette mevcuttu ama fotografını almamısım. Bulunan yerde kayalar uzerınde yine muazzam çizgiler mevcuttu fotograf yine almamısım ne yazık ki kayaların üzerinde bir kareli defter gibi dusunun muazzam şekilde çizilmişler( Doğa olayı olabılecegını kesınlıkle ben dusunmuyorum şahsen). Bu buldugum yerden 70-80mt uzaklıkda çevreyi dolaşırken 1- 1.5 mt kare buyuklugunde bir kaya gözume çarptı alttaki kaya oval usttekı kaya yıne oval şekilde 70-80cm buyuklugunde kapak diye tahmın ettıgım kaya birbirlerine yapıştırılmıs horasan oldugu bellı okadar çok ki yapıştırıldıgı alttakı kayaya vurdugumda ses tok her yerınde usttekı kapak dedıgıme vurdugumda her yerınden boşluk sesı gelıyor çok net şekilde belli yanı kayanın içi sankı boş kırmaya çalıştım tabı mumkun olmadı

Fotograflar

gıral

Vip Üye
Merhaba kardeşim hoşgeldiniz. Sorularınıza sitemizde bulunan başlıklardan cevap bulabilirsiniz iyiforumlar dilerim

yoksul

Kullanıcı
birinci fotodaki kayanın yanındaki kayalar çok manidar o kayaı va altını kontrol etmenizi tavsiye ederim

Üst Alt