H harfi ve MAKAS | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

H harfi ve MAKAS

balkaya34

Kullanıcı
Selam arkadaşlar,
Bana bir arkadaş, Abi senin orda az bir derede yol tepeye doğru döner ve köprüye girip geçer ve aşağıya doğru yol alır, Köprünün aşağısında Kayalık olmalı ,Orayı araştır, Orda bir ( H ) harfi birde ( MAKAS ) olacak ,Makasın ağzı biraz açık olacak ve bir kanadının ucundan kırık olacak , O kırık olan taş KASA al , o seni rahatlatır ,Veya belki bu işi birdaha yapmazsın , Dedi ,
Ben Makasıda , H yı da buldum ama cok küçük bir isaret H da küçük, Herhalde bu o arkadşım anlattığı değil diye vaz geçmiştim, Aradan tahminim 25 yıl geçdi, Şimdi siz beni BAYKUŞA benzeyen kaya konusunda uyardınız, Oraya yolum düşer mutlaka çünkü buda o isaretlerin mevkisinde, Resimlerim getiririm INŞAALLAH

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
@balkaya34 ustam(H)harfi köprü der 8 der 80 der makas dersen bisim dört yol dere birleskesi der kırmızı der hadi bakalim görelim resimleri kolay gelsin

balkaya34

Kullanıcı
@balkaya34 ustam(H)harfi köprü der 8 der 80 der makas dersen bisim dört yol dere birleskesi der kırmızı der hadi bakalim görelim resimleri kolay gelsin
Öyle olunca , Zaten köprü, derenin dar olan yerine , İki tarafına duvar örüp üstüne Kalaslar atmak suretiyle yapilan dar ve küçuk bir köprüdür, Yazınıza göre benim bu köprünün dağ tarafında bir işaret daha aramamız gerekecek, MAKAS ve H harfi olan yer köprünün alt tarafında ve 100 metre tahmini mesafededir,ve ana kayadadır, bu küçük malzeme veya hediye oluyor herhalde ,,

TRUVA

Admin
Bu H işareti nasıl bir yerde.bulunduğu yer nasıl bir yer. H para işaretidir. resimdeki para işaretleri. H harfinin olduğu yerin hemen yanında bir cep olacak küçük bir hediye para kontrol et. Asıl para Makasın ifade ettiği yerdedir.

Ekli dosyalar

• para işaretleri.png
    para işaretleri.png
    16.4 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:

balkaya34

Kullanıcı
Bu H işareti nasıl bir yerde.bulunduğu yer nasıl bir yer. H para işaretidir. resimdeki para işaretleri. H harfinin olduğu yerin hemen yanında bir cep olacak küçük bir hediye para kontrol et. Asıl para Makasın ifade ettiği yerdedir.
@TRUVA ustam , H harfi ve MAKAS ,Aynı kayada ve ana kayanın batı yüzeyinde bu ,, H harfi ve makasın,, üstüne doğru biraz Siper Etmiş ve ikisininde arası 5 veya 8 cm kadar yakındır, Aynı kayanın batı yüzeyindeler,
Resimleri vardı ise yaramaz diye silmiştim, Yinede tekrar resimlerim ustam,
MAKAS her evde olan MAKAS gibiydi ve birazda arası açıktı,
Anlatdıgınıza göre KASA aynı kaya oluyor ,, Anladım

Son düzenleme:

TRUVA

Admin
Estağfirullah abi ,sözlerim yanlış anlaşılmasın.
Kibir ve enaniyetten de Allah'a sığınırım.
vazgeç dersen geçerim ,ama ısrarımdaki maksat, hem tatlı bir muhabbet, hemde böyle şeylere itibar edenlerin, boşa kürek sallayacaklarını bilmeleri için dir.
* Hem daha son sözümü de söylemedim,
Çıkıp itiraf etsinler,
Başta Özel davetli olarak @Trualı ve @demreli gardaşlarım olmak üzere, hepinizi davet edip kuzu çevirmeyi düşünüyordum. 🙂
@Deli Fırat Ustam için de büyük bir Semaver hazırlayacağım. 🙂

@TRUVA ustam , H harfi ve MAKAS ,Aynı kayada ve ana kayanın batı yüzeyinde bu ,, H harfi ve makasın,, üstüne doğru biraz Siper Etmiş ve ikisininde arası 5 veya 8 cm kadar yakındır, Aynı kayanın batı yüzeyindeler,
Resimleri vardı ise yaramaz diye silmiştim, Yinede tekrar resimlerim ustam,
MAKAS her evde olan MAKAS gibiydi ve birazda arası açıktı,
Anlatdıgınıza göre KASA aynı kaya oluyor ,, Anladım
Makasın ifade ettiği nokta başka yerde. resim yükle.

balkaya34

Kullanıcı
@TRUVA usdam konuyu endi başlığında değerlenmesi için buraya taşıdım, mümkünse buradan devam edelim,
Kuyu var dedik ve bulunca ne yapacağız nasıl bir yol izleyecegiz,20230930_171313.jpgbu resimi iyi incelersek H harfini görebiliriz ,20230930_171556.jpg

Son düzenleme:

balkaya34

Kullanıcı
@nik usda magra nasıl bulunur yazısından,,
---------- Magra nasıl bulunur;
1,düz çizilmiş kanal.
2,oval çizilmiş kanal
Bu resimde de düz oyma kanal var,20230930_171605.jpg

TRUVA

Admin
H işaretini göreyim. Benim tecrübe etttigimle aynını?