Haç

Sarpedon

Kullanıcı
Cevap: Haç

daha oncede belırmıstım. kale denılen yerın asagısındakı yerler tamamıyle cevredekı mezarlar. barız bır sekılde gorulmekte. vasat mezarlardır. kaslarını guclendırmek ıstersen ala :))

esas odaklanman yer hakim noktadakı yerdır. kılısenın oldugu yerdır. cevre ve tepenın resımlerı olursa zaten her sey kendısını ele verır.

cantar

Vip Üye

daha önce kalabalık yaşam olduğunu sandığım bir yer tarıma elverişli topraklar çevrede bina yıkıntılarından kalan molozlar vs.vs. buradaki haç işaretleri hem dini inancı hemde buradaki bir çok mezarı ifade ediyor mezarların zenginlikleri tartışılır benim sizin cebinizdeki ve varsa kasanızdaki para miktarınızı variyetinizi bilmediğim gibi sizlerde mezarların zengin mi fakirmi olduğunu bilemezsiniz.
Kaplumbağa işaret olarak işlenmiş sazan balığının ağız kısmı büyük bir kayaya işlenmiş bence iyi bir alan bir çok açılan sonradan kapatılan yerlere ait iri kayalar ve ufaklı molozlar var.

avcı

Kullanıcı

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürler. Diğer ustalarım umarım yorum yazarlar.

akrep06

Kullanıcı

s.a arkadaşım haçlar sıtatüsü yüksek papaz aile mezarını andırıyor tepede ufak yıgma ve ya zemin altı oda mezarı aramalısın haçların oldugu tepeye dogru yönel ve boşluk testi yap derim benim şahsi fikrim lütfen kaçak kazı yapmayalım saygılar:rolleyes:

avcı

Kullanıcı

s.a arkadaşım haçlar sıtatüsü yüksek papaz aile mezarını andırıyor tepede ufak yıgma ve ya zemin altı oda mezarı aramalısın haçların oldugu tepeye dogru yönel ve boşluk testi yap derim benim şahsi fikrim lütfen kaçak kazı yapmayalım saygılar:rolleyes:
Ustam vermiş olduğunuz bilgi için teşekkür ederim;) Konunun başında belirtmiştim mezarlar kanunen izin verilmediğinden dolayı yapabileceğim bir şey yok. Kanunen izin alabileceğim bir yer var mı? diye uğraşıyorum. Hiç şüpeniz olmasın kaçak kazıya bende karşıyım:) Saygılar benden;)

cantar

Vip Üye

bence bir yaşam alanı yaşayanlarının mezarlık alanı büyük kayaların olduğu yer bence mezarların olduğu alan zenginmidir değilmidir bilmem o kayalar kendi kendilerine toprağın yüzüne çıkmaz bir yerdende getirilmedikleri belli fazla uzağa gitmeden o arazi iyice irdelenmeli bir çok kaya insan eli ile şekillendirilmiş

kakavanchi

Kullanıcı

ermenilerin yaptığı bir istavroz... bir kilise yada manastırı gostermek icin yapılır...