Haritayi Çözebilecek Ustalar Yardim!!! | Define işaretleri ve anlamları

Haritayi Çözebilecek Ustalar Yardim!!!

donjuhan_55

Kullanıcı
Merhaba,

Bölge Karadeniz yerde büyük bir sabit kayaya bölgenin haritası işlenmiş. Harita şu anki yerleşim yerine yola yakın konumda. Ben baya bir yol aldım fakat daha tam hedefe varamadım. Cihaz da getirdim ama ya cihazı kullanan bilgili değildi yada yanlış yerlerde dolandık. Haritayı istanbuldan gelen 2 züppe büyük ihtimal rumların paralı adamları bilerek kırmış. Ama haritanın kırılmadan önceki konumunu biliyoruz. Sadece ölçüm haçların ölçümlerinde sıkıntı çıkar. Hangi yöne baktıklarını biliyorum. Boş yer olmadığı kesin ancak hedefe gitmekte zorlanıyoruz. Sorularınız var ise cevaplayabilirim. Bölgeye hakimim baya. Yardımlarınızı bekliyorum.

harita1.jpg

harita-b1cbf.jpg

Bu kabartma da haritaya yaklaşık 150 -200 metre mesafesinde. Islatıp çektiğimizde içerisinde bariz papaz görünmekte.

2jnwma.jpg

keg7zq-1.jpg

donjuhan_55

Kullanıcı
Merhaba,

Bölge Karadeniz yerde büyük bir sabit kayaya bölgenin haritası işlenmiş. Harita şu anki yerleşim yerine yola yakın konumda. Ben baya bir yol aldım fakat daha tam hedefe varamadım. Cihaz da getirdim ama ya cihazı kullanan bilgili değildi yada yanlış yerlerde dolandık. Haritayı istanbuldan gelen 2 züppe büyük ihtimal rumların paralı adamları bilerek kırmış. Ama haritanın kırılmadan önceki konumunu biliyoruz. Sadece ölçüm haçların ölçümlerinde sıkıntı çıkar. Hangi yöne baktıklarını biliyorum. Boş yer olmadığı kesin ancak hedefe gitmekte zorlanıyoruz. Sorularınız var ise cevaplayabilirim. Bölgeye hakimim baya. Yardımlarınızı bekliyorum.

harita1.jpg

harita-b1cbf.jpg

Bu kabartma da haritaya yaklaşık 150 -200 metre mesafesinde. Islatıp çektiğimizde içerisinde bariz papaz görünmekte.

2jnwma.jpg

keg7zq-1.jpg

Yine aynı bölgede haritaya yaklaşık 250 metre mesafede ana kayada yaklaşık 30 tonluk bir kayada bir ayak izi. Ayak iznide ayağını koyduğunda yürüme imkanı yok çünkü kayanın alt tarafına dikine yapılmış bir işaret. Ben bu kayanın hemen dibinde boşluk aldım. Çalışma yaptık sert dövülmüş toprak ve ilerledikçe hep örülmüş taşlar çıktı ve çalışma yaptıkça mezar şeklini aldı. yaklaşık 1.5 metrede kapak gibi büyük bir kayaya denk geldik. Ama bir türlü o kayayı yerinden oynatamadık. Doğru yerde mi çalışma yaptık bilmiyorum. Ayak işareti bastığın da yön verir lakin bu işarette dediğim gibi yürüme imkanın yok.

abjdj5.jpg

gıral

Vip Üye
Merhaba,

harita1.jpg

harita-b1cbf.jpg

2jnwma.jpg

keg7zq-1.jpg
Buresmi daha geriden geniş alabilirmisiniz sağında solunda nelervar görelim merdiven varmı etrafta

donjuhan_55

Kullanıcı
Buresmi daha geriden geniş alabilirmisiniz sağında solunda nelervar görelim merdiven varmı etrafta
Usta arka tarafında 30 metre mesafede bir eski yapı var. Karşı tarafında ise yani baktığı yönde 17 metrede ufak bir çalışma yapıldı işarete benzeyen esrarengiz toprak altından çıkmayacak bir dibek taşı gibi beyaz bir taşa denk gelindi. Yer altı görüntüleme getirdik cihaz işlem yapıldığı için boşluk olduğu için burada cihaz iş görmedi. Yada cihazı kullanan bilgisizdi. Şimdilik bu şekilde beklemedeyiz.

img2997.JPG

gıral

Vip Üye
Harita dediğniz taşı bulunduğu arazide biyere koymayı denedinizmi tarla bahçe tepe gibi mesela köy evleri sık içiçe bilemiyorum civarı iyi araştırmak gerekli

Üst Alt