hastalık "oskar" | Sayfa 3 | Define işaretleri ve anlamları

hastalık "oskar"

star21

Kullanıcı
Cevap: hastalık "oskar"

yuce rabbim vucuduna bedenine saglik sifa versin...ruhunu huzur ve iman nasip etsin...oskar kardesim dualarimiz hep seninle herdaim yanindayiz maddi manevi dostluk gorevimiz vazifemiz varsa mutluluk ile yapariz...rabbim tekrar bedenine ya şafi ismini tecelli eylesin.. amin amin amin ecmain...

yan

Kullanıcı

Sevgili değerli arkadaş'ım ustam "oskar"

Arkadaşlar uzun bir zamandır ,kanser tedavisi gören arkadaşımıza destek bekliyorum .Nasipse bu illet hastalıktan kurtulacak "oskar" Çok iyi gördüm ben inanıyorum'ki yendi bu hastalığı ,,,,,,,,,Yer gök dua üstünde durur yinede bir dua bir paylaşım şimdiden bütün arkadaşlar'a teşekkürler.

Şifa Duâları

Hazret-i Âişe -radıyallahu anha-dan rivâyete göre Nebiyy-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- kendilerine bir hasta getirildiğinde şöyle duâ ederlerdi;

"Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifâ ver, çünkü şifâ verici sensin. Senin vereceğin şifâdan başka şifâ yoktur. Öyle şifâ ver ki hiç bir hastalık bırakmasın." (8)

Yine Âişe -radıyallahu anhâ-dan rivâyete göre Nebiyy-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz, kendisine bir hasta için şifâ bulmasına duâ taleb edildiği zaman:

Allah'ın adiyle duâya başlarım. Bizim yerimizin toprağı, birimizin tükrüğü ile hastamıza Allah'ın izniyle şifâ verir. " (9)

İbn Abbas -radıyallahu anhümâ-dan rivâyete göre Nebiyy-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz'e bir hâtûn müracaat edip:

-Ya Resûlellah, ben sar'a illetine dûçar oluyorum. Hem de sar'a hâlinde çılıyorum. Allah Teâlâya duâ ediniz ki, bu illeti benden izâle eylesin, dedi.

Resûl-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz kadına hitaben:

-Dilersen sabret, bu illet mukabilinde sana cennet verilsin. Dilersen sıhhat ve afiyetin için Allah Teâlâya duâ edeyim, buyurdu.

Sonra o hâtûn:

-Yâ Resûlallah, böylece sabrederim. Yalnız sar'a hâlinde açılmamam için Allah teâlâ Hazretlerine duâ ediniz, dedi.

Resûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz de, o halinde açılmaması için duâ buyurdular. (10)

Nebiyy-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- şöyle buyururlardı:

"Ağrıyan dişinin üzerine şehâdet parmağını koyup Yâsin-i şerîfin son tarafını nihayete kadar oku, biiznillah teâlâ şifâ bulur."(11)

"Sağ elini vücudunda rahatsız olduğun mahalle koyup yedi defa mesh eyle ve her meshde: "Hissettiğim bu hastalığın şerrinden Allah'ın izzetine ve kudretine sığınırım!" de. Biiznillah Teâlâ şifâ bulursun." (12)

Nebiyy-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz rahatsızlandıkları zaman onu Cibril tedavi eder ve: "Bismillah. Allah her hastalıkdan seni kurtarır, ve şifâ verir, hased etdiği zaman hasedcinin şerrinden muhafaza eder, her nazarı değenin nazarından seni korur." derdi.

Peygamberimiz bir rahatsızlıkları olduğu zaman Muavvizeteyn sûrelerini okur, kendi üzerine üfler ve onu eliyle üzerinden silerdi. Ve şöyle buyururlardı:

"Ey Rabbim! Beni kendi devan ile tedavi et, bana kendi şifân ile şifâ ver ve beni kendi fazlınla Senden başkalarından müstağni kıl ve beni ezalarından uzak tut." (13)

"Henüz eceli gelmemiş bir hastayı ziyaret eden bir mü'min yedi defa:

"Büyük Allah'dan, büyük Arş'ın rabbi Allah'dan sana şifâ vermesini istiyorum!" derse muhakkak afiyet bulur." (14)

AMİN
Rabbim şifa versin,geçmiş olsun.

İRON

Kullanıcı

kardeş k.bakma daha yeni gördüm,hakkınıda helal ediniz inş.
rabbim hakkında hayırlı şifalar ihsan eylesin.
çok geçmiş olsun.selametle kalınız..

ersan

Admin

merhaba oskar ustam ALLAHcc acil şifalar versin geçmiş olsun .
bak ustam bir yilac var ,,kleeva tinktura deye ,,propolis ve spirto karisimi,, gunde 3 kere 30 damla 50 gr suylan icin ustam allahin izniylen 3 ayin icinde biseyin kalmaz .
ustam bunu bir inceleyin bak internete gureceksiniz .
bizim kuvde 4 insan bu kutu astaliktan buyle kurtuldu ..

leewoht

Kullanıcı

Geçmiş olsun Allah acil şifalar versin ustam .

impossibleman

Kullanıcı

La Havle Vela Kuvvete İlla Billlahil’Aliyyil’Azıym.
Oscar ustam ben yazmamışım. çok geçmiş olsun. Yazdım sanıyorum bende. Anca farkettim. Fenerli ve diğer ustalarıma katılıyorum. Yakın zamanda ağır rahatsızlık geçiren biri olarak duanın gücünün herşeyden fazla olduğunu bende söyleyeyim burdan.
Birde Limonu günlük hayatta çokca kullanınız umarım şifa olur. Çünkü vücudunuzun şu anda sağlıklı hücrelerinizi yenileyebilmek için çok fazla Vitamine ihtiyacı vardır. Özellikle kabuğu ile tüketmek limondaki vitaminin 10 kat etkili olmasını sağlar. Saygı ve sevgilerimle.