Hayatın Şifresi.

sedegor

üye
Kullanıcı
Katılım
11 Ocak 2016
Mesajlar
71
Beğeni
87
Hayatın şifresi

Hayat bir Üçgendir, ( cenderedir) İnsan bir köşesinden girer, diger köşesinden çıkar gider. Şans diye bir şey yok. Bu Cenderede kader diye bir formasyon vardır. İrade insan elinde oldugundan bu formasyonu ögrenebilirse, oluşturdugu izlege bakıp tahminde bulunabilir. Bir terazi gibi çalışır bu izlek üçgen içinde. Bu üçgenler iç içedir her birey diger bireyle kolkoladır. Toplumda her insanın alın yazısı denen formasyon etkenleri yine toplumun genelinde yaşam çiçegini oluşturur. Bu sistem her olgu ve olay üzerinde aynı çalışır. Hayatın anahtarı kısa ve öz budur. Yoldan çıkan, kendi üçgeni içinden çıkmıştır, anlık süresi vardır ya geri girer yada bir alta veya üste çıkar. Gaybı Allah bilir, ama insanda öngörülü olmalıdır. Gaybı Allah bilir derkende kesip atmak dogru degildir, gaybın şekli ve miktarı vardır insanın bildigi olup Sadece Allaha mahsus olan kısım vardır içinde. Başka konuda Gayb meselesini açarız.Tesadüflerle yaşayan insan boş insandır. Yada görüp örnek alanda, kılavuzuna göre yol alır, Kİİİ karga olan kılavuz insanı yokluga sürükler her manada.

Ne varsa atalarda eski kavimlerde vardır. Bu gün çag atladıgını sanan curuh karanlık içindedir. Her sır bir geometrik şablon içindedir. Eger Masonlar isteseydi dünya düzelir kaos yaşanmazdı. Çünkü bu sır sadece onların elinde kalmıştır. Kezâ her kes ögrense bu kez onlar cukura düşerdi. İşe yaramayanı her kes övütler.İşe yarayan bilgiyi parayla alamazsın. Lâkin vermek mühim degil, anlayacak kapasite önemlidir.
İslama zıt kesim kendi cıkarına kullanırken, İslam içindeki bilgi sahipleri bu bilgileri gizler üstünü örter. Bazen insanların egosundan korkulur çogu kezde bilgiyi sahiplenme hastalıgı vardır. Sırrı korurlar işte kişiye göre sebeb degişir.

Bilgelige giden yolda üç gercek vardır. Birini bilende bildigini sanır ikisini bilende bildigini sanır ama üçünü bilen gercek gercek bilgedir. O insan Kamil olandır Uçsuz bucaksız Ummana bogulmadan korkmadan kendini atandır.
İslami tabirle anlatacak olursak İlmen Yakin , Aynel Yakin, Hakkel Yakindir. Bu kavramlar. Biri denizi uzaktan görmek gibidir. Gören denizin kokusunu hisseder rengini dalgaları görür sonuçta deniz karşında ve ayan beyan gözünün önündedir. Bu adam denizin ne oldugunu bilmiyor diyemez kimse. Bildiginide idda eder baş üstünde yeri var ))) Ama henüz bilmedigi çok şey var.

Şimdi gecelim aynı adam denize yürüdü gördügü denize dahada yaklaştı ve bir avuçta deniz suyundan aldı dokundu ve hatta içti tattı. Şimdi bu durumda ne oldu bildigine yine bilgi kattı. Bu adam denizi bildigini idda eder ve biliyordur ama bilmedigi şey daha cok var demi )))

Aynı adam kafaya koydu ya deniz ne daha iyi ögrenecek )))) sıvadı kolu hatta soyundu ))) daldı o denize yukarda dalgalar altta bin bir türlü canlılar gidiyor tüm vucuduylada agzalarıylada tam teşekkül tanıyor tanıdıkcada tanımak istiyor. Şimdi bu adam işte yeni biliyor. Önceki bildikleri megerse devede kulakmış. Ama bildigini sanarmış. Sen hayatın neresindesin yada yaptıgın işin neresinde buna göre tanım koy şimdi.
Evet bilgi klavuzdur oda Hayatın bizzat şifredir.

Bu konuda yazacak çok şey varda sıkmayım okuyan olursa okuyucuyu.

İster defineci ol ister bir iş adamı istersen amale. Denize dalmayı ögrenmedikce bildigin dogrudur ancak yeterli degildir. Balık istesen veren bir olur iki olur. O balıgı tutmaya giden yolu ögren.

O define işareti diye kayaya kazılan üçgen varya )))) onun asıl manası budur işte. İnsan bir köşesinde dogar girer içeri diger köşesinden cıkar gider. Ölen kişinin seceresi her şeyi yazılıdır o üçgende. Ama biri cıkar ona sadece define işareti der )))
 
Son düzenleme:
Üst