Hayırlı Cumalar | Define işaretleri ve anlamları

Hayırlı Cumalar

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
ALLAH’ım! Sen beni eksiksiz özürsüz yarattın; çocuktum, büyüttün ve yeterli miktarda rızk verdin bana. ALLAH’ım! Ben, indirdiğin ve kendisiyle kullarını müjdelediğin Kitabında şöyle buyurduğunu gördüm: “Ey kendi aleyhlerinde haddi aşan kullarım! ALLAH’ın rahmetinden ümit kesmeyin; ALLAH bütün günahları bağışlar.”
(ALLAH’ım!) Geçmişte benden vuku bulan kötülükleri biliyorsun, hem de benden daha iyi. Amel defterimde aleyhimde sıralanan suçlardan dolayı yazıklar olsun bana! Eğer her şeyi kapsayan affının hâlime şamil olacağını umduğum yerler olmasaydı (ümitsizlikten) kendimi bırakır, helâk olup giderdim.
Eğer kulun, RABbinden kaçması mümkün olsaydı, senden kaçmaya en lâyık olan benim. Yeryüzünde ve gökte hiçbir şey sana gizli değildir ve sen (kıyamet günü) onları açığa çıkaracaksın. Karşılık verici olarak sen yeterlisin; hesap görücü olarak sen kâfisin.
cumanız mübarek olsun ALLAH dualarınızı kabul eylesin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
ALLAH razı olsun gandalf usta. ALLAH ım mübarek gece ve dualarını kabul ettikleri salih kulları hürmetine ,kabul eder inşaallah. senin ve cümle ümmeti MUHAMMED in dualarınıda makbul ve kabul etsin.

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
inşallah ustam cenabu hak dualarımızı
geri çevirmeyenlerden eylesin inşallah.

BAYBURTLU

Kullanıcı
Nasıl yaşarsan öyle ölürsün. Öyle bir yaşaki Rabbim, kulum senden razıyım desin.
HAYIRLI CUMALAR.