Hilal ve ay işareti | Define işaretleri ve anlamları

Hilal ve ay işareti

trajan

Kullanıcı
HİLAL VE AY İŞARETİ

hilal ay işaretleri: hilal ay gerçekten karşımıza ay gibi ve bazen da u gibi çıkıyor bu işaretin ayak seviyesinde yer zemininde ya da kayanın alnında olduğunu görüyoruz çok büyük boyutta olduğu gibi küçük hilal aylarda çıkıyor karşımıza şimdi sırası ile;

ay işareti genelde oyma işaretler olup içinde yıldıza benzer üçgen ya da 3-5-7-9- tane gibi tek rakamlı noktalar içerir şekilde çıkar

her şeyden önce ay işareti görüldüğünde (zeminde ise: hemen o kayanın üzerinden açı kısmına bakmalıyız şayet acısı büyükçe ise biraz uzağa ya da acısı dar ise yakına bakmalıyız. karşımıza tepecik çıkacaktır. tepenın çevresini gördüğümüzde ay işaretinin ay değil arazinin resmi gibi olduğunu sezinleyeceksiniz. genelde ay işaretleri mağara ve büyük çaplı kaya mezarlarında ve mahsenlerde kullanılmıştır. işaretli taşın 4 bir yanının ölçümünü alıp çarparak paranın bulunduğu alanın yüzölçümünü rahatlıkla öğrenebiliriz.
ayrıca ayın acı kısmını ölçüp 70 sayısı ile yani arşınla çarptığımızda da işaretle mahsenin giriş mesafesini bulabiliriz. ayrıca avucumuzun ay üzerinde gezdirmek sureti ile de mahsen girişinin taş üzerinde verilmiş meyilden dolayı bulunması mümkündür. zaten ay işareti ile saptanan tepeye gittiğimizde açılan magara, mahsen ya da kaya mezarının mucur taşlarının alan üzerinde serili olduğunu görürüz arkadaşlar.. içinde 3-5-7-9- tane gibi nokta var ise; mahsen harici mezarlarında bulunduğu bölgeye getirir bizi. noktalardan 1 veya 3 tanesi küçük olabilir. küçük noktalar para mezarını normal ve işaret içindeki standart noktalar kemikli mezarları verir bize...
bu mezarlık zaten acı istkametine gidildiğinde namlı yer olacağından mutlaka bulunacaktır. herhangi bir mezar bulunduğunda ise; para olan mezarı bulmak matematik işidir artık. burda bize olmassa olmaz olan pusula şart olacaktır. noktalar arası cm. mesafe alınacak ve pusula ıle de yön alınca arazi üzerinde her bir cm. 70 cm.olarak yani 1 arşın olarak cıkacaktır. yön ise işarette olduğu gibi ortaya cıkacaktır

ay işaretleri bazan kaya alnında yapılmış açı kısmı taki taşın bitimine kadar gider ve toprakla örtülmek sureti ile de kapanmıştır. hemen işaretin baktığı yöne bakıldığında ki fazla mesafeye atmaz o işarete benzer tarla gibi düzlük çıkacaktır karşımıza o tarlada bulunan mahseni yine ölçü ve acı istikametine gitmek sureti ile bulmak mümkündür. zaten alana girildiğinde mucur taşlar kanıtlayacaktır bir mahsen olduğunu.... arazide cok duyarlı gezmek gerekir

kaya üzerinde ayak altına gelecek şekilde olan ay işeretleri işaretli taşın seviyesinden düşük yerleri gösterir

Moderatör tarafında düzenlendi:

mustafa1453

Kullanıcı
selamın aleyküm bugun gezerken bir işaret gördüm zemindeki bir a dört kagıdı genisşliginde taşın üzerine yapılmış bir hilal işareti iki ucunda iki oyuk işareti gördüm bu ne anlama gelir bana yardımcı olursanız sevinirim

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Hilalin açık ağız istikametinde iki mezar der eğer oyuklar kalem girebilecek küçüklükte ise para der hilalin iki uc arasını ölçün kaç santim geliyorsa bir santime bir adım ilerleyin... kolay gelsin.

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
@BoZKurT abim telefondan girenler için yazı puntosu çok düşük. Büyütürseniz makbule geçer. Görmede sorun yaşayanlar zorlanıyor. Ben bile okuyamadım 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Üst Alt