Höyük Üzerindeki Çöküntü Ve Kanal Oyma Ustalar Yeni Konu | Define işaretleri ve anlamları

Höyük Üzerindeki Çöküntü Ve Kanal Oyma Ustalar Yeni Konu

MMPOWER88

Kullanıcı
Selamın aleyküm cümleten Hayırlı cumalar ustalar;
Burası bölgedeki halkın tabirine göre ziyarte denilen biyer tabi neden öle denildiği bilinmemekte.Benim araştırmalarım sonucu burasının Höyük olabilme ihtimali oldukça yüksek katmannlı topraklardan oluşmuş bir yapı ve en üst toprağı siyah ne küle nede toprağa benzer bir obje.Hemen yanında resimdede işaretlediğim yerde çeşme mevcut. zaten gprs resminden nasıl bit yapı olduğunu siz değerli ustalarım daha iyi anlayacaktır.:
Burada analiz yaparken resimde gördüğünüz yeri fark ettm ustalarım ağacın dibi kazılmamış çökme yapmış daha öncede teyit etmiştim fakat son baktığımda çöküntü derinleşmiş.Bu çöküntüye bağlı olan resimdeki kayalarda 2 adet kanal gördüm birbirine paralel ama ölçmeyi atladım fakat ikiside 20-25 cm arası Konuyla ilgili yardımlarınızı rica ederim ustalarım.
Selametle

aynı taşta hemen paralelindeki kanal araları 40 cm civarı

aynı taşın devamı ağaca doğru

çöküntünün olduğu yer

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
sana da hayırlı cumalar kardeşim. vakit yaklaştı acele çizdim.

bilmen gereken,bunların olduğu yerde mezar odaları var. kayalar yerleştirme ve kökü yoktur. çizdiğim bir kaç yere dikkatli bakarsan anlayabilirsin. hiç biri tesadüfi değil. çökme dediğin de birileri biraz kurcalamış o kadar.altta yapıt yapılmöış ve üzeri bu gizemleri veren ve belirleyen bir tarzda kayalarla işlenmiş. buraları boşluk sistemiyle belirleyebilirsin. başka bir tasarruf tavsiye etmem. ayrıca zorludur.

yolun düştüğünde boşluk tespiti başarabilirsen,çizdiğim yerlerle bir ilgileniverirsin.
selametle inşaallah.

MMPOWER88

Kullanıcı
Allah kabul etsin ustam bu taşların altında bi yapıt olabilirmi pekala ikizceli ustam nokta burası diyebilirmiyiz ??
Ayrıca gprs görüntüsünde çizdiğin alt tarafada küçük ziyaret deniliyor ustam ilk resimdeki yerden biraz daha topluca ve tepe şeklinde duruyor.Tam isabet :)

MMPOWER88

Kullanıcı
ayrıca ikizceli ustam resimde gördüğün kanalın içinde altta ve üstte hafif murc izleri var 4 altta 3 üstte bu kanalın manası nedir bana neyi gösteriyor usta ??? dikkattli incelendiğinde resim görülüyor zaten

ikizceli

Kullanıcı
olmamasına küçük bir ihtimal dahi vermem.

bu kaya da tam olarak görülmesi gereken yerler var.
bu tür kanallar veya hat üzerinde yapılan oymalar oda mahzen girişinin habercisidir.
yalnız bura da üç ve dört olarak yapılması belki iki yerden ve farklı yönlerden giri
şli iki yer olduğunu olduğu anlamını verebilir. örneğin 4 rakamının sayısal değeri k. batı istikametine düşer.
kanalın üstünde sanki bir baş gizlenmiş gibi.
işin özü bu bölge mezar odaları ve mahzenler barındırıyor. ilk çizdiğim yerde ve bunlarda yada başka diğer bulguların olduğu yerlerde,yazdığım gibi mutlaka boşluk tespiti yaparak giriş başlangıçlarının bulunması gerekir. başka türlü bir emek boşuna olacaktır.bu da kayaların bir kaç m. açığından olabilir. bir gece kondu düşünelim. dışardan baktığımızda tek bir görünüm verir ama içine girdiğimiz zaman nasıl bir kaç oda olduğunu görürsek,işte bunlarıda böyle değerlendirmek gerekir.
bilhassa ilk iki çizdiğim büyük ihtimalle ikişer odalı çıkar. işte bu ayrıntıları ancak boşluk tespiti ile belirlemek mümkündür.
yoksa odaların üzerinde dolanmaktan ileri bir kazanım alınmaz. sağlıcakla.

MMPOWER88

Kullanıcı
Ustem bu tepede kar yağdığında biyerde tutmuyormuş eriyormuş bu neyin habercisidir ?

ikizceli

Kullanıcı
Ustem bu tepede kar yağdığında biyerde tutmuyormuş eriyormuş bu neyin habercisidir ?
lapa lapa yağdığı zaman orada olacaksın. çevresine göre en son veya zor tutuyorsa,
karlar erimeye başladığı zaman çevresine göre,önce eriyorsa,
demekki altta bu durumu oluşturan bir ısının etken olduğunu anlamalıyız.
bunun cevabını da bu günden boşluk tespiti ile anlaman mümkün.
boşluk tespiti yapmadan buradaki yapıtların hiç birinin durumunu açıklığa kavuşturtamayacağını özellikle bilmen gerekir. sağlıcakla.

MMPOWER88

Kullanıcı
Esrarengiz usta burası ev yeri değil senelerdir aynı formunda sabit işaretlediğin yerde bir taş kümesi mevcut ama fotosunu almadığım için şuan yayınlayamadım ustam

esrarengiz2828

Kullanıcı
Esrarengiz usta burası ev yeri değil senelerdir aynı formunda sabit işaretlediğin yerde bir taş kümesi mevcut ama fotosunu almadığım için şuan yayınlayamadım ustam
önemli bi yer bence resimlemelisin özel vede bilinçli bi yapı olma ihtimali doğuruyor @BABACONDA ustam görse balıklama dalardı heralde o taş kümelerine saygı vede sevgilerimle

Üst Alt