Hz. Süleyman'ın Cin Zindanları | Define işaretleri ve anlamları

Hz. Süleyman'ın Cin Zindanları

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
Hz. Süleyman'ın Cin Zindanları

SEVALİ

Kullanıcı
Ağabey teşekkür ederim..

İzniniz ile sorum olacak bu zindanlar Fas ülkesindemi veya Israil demi bulunmaktadır..

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin

- YANARDAĞLAR VE TAKAB ŞEHRİ BÜYÜK ANTİK “SÖNMÜŞ YANARDAĞ”I
Antik Takab şehrinde öyle bir doğal oluşum var ki.. tarihler boyu bu oluşum insan sosyalitesine yön vermiştir.
.

Süleyman zindanı- yanardağ ağzı bu yanardağ ağzı Sultan Süleyman tarafından zindan olarak kullanıldığından Süleyman Zindanı olarak anılır..
- “SÜLEYMAN ZİNDANI” VE SÜLEYMAN TAHTI
Takab şehrindeki doğal yanardağ insanları hapsetmek için kullanılan büyük bir hapishane olarak uzun zaman kullanılmıştıtr, bu zindana “Süleyman Zindanı” denmiştir..

“Süleyman mabedine ait Türk tamgası”..

.

babuba

Kullanıcı
hz. Süleyman zorbalıkla hükmetmedi kimseye. Dünya ya Allah ın emirlerini tebliğ etti imana çağırdı.

karanar

Kullanıcı
cidden ustam yahu. zorba bir peygamber olur mu. bana bu yakıştırma biraz kastını aşmış gibi geldi. Kur'an-ı Azümüşşan da '' ... biz Ona hüküm verdik ''diyor. Allah'ın hükmünü zorbalıkla İfşşa ya kalktığını sanmıyorum ama, tabiki şeriat keskin bir kılıçtır ve bazılarını kesebilir. yine de bu H.z. Süleyman'ın zorbalıkla dünyaya hükmetmesini anlamını taşırmı bilmem.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
çok haklısınız dostlar özür dilerim ramazanlık işte... nette buldum aceleyle alıntıladım ne yazdığını dahi okumamıştım...
o muhteşem peygambere nesıl dil uzatıldığına ben de şaşırdım doğrusu...
o bölümü siliyorum kusura bakmayın...

karanar

Kullanıcı

Bismillahirrahmanirrahim

Cenab-ı Hak (c.c), Sebe Suresi 12-14. ayetlerinde mealen şöyle buyuruyor:

12-Süleymân’a da rüzgârı (boyun eğdirdik)! (Öyle ki) sabah gidişi bir ay(lık mesâfe), akşam dönüşü de bir ay(lık mesâfe)dir. (*) Ve erimiş bakır menba‘ını onun için (sel gibi) akıttık. Rabbisinin izniyle onun önünde çalışan bir kısım cinler de vardı. Onlardan kim emrimizden sapsa, ona alevli ateş azâbından tattırırız.

13-(O cinnîler) ona saraylardan, timsâllerden (üzerinde nakış ve süsleme bulunan şeylerden), havuzlar gibi (geniş) leğenlerden ve (çok büyük) sâbit kazanlardan (o) ne dilerse yaparlardı. (Onlara buyurduk ki:) “Ey Dâvûd âilesi, şükür için çalışın!” Fakat kullarımdan çokça şükreden azdır.

14-Artık onun (Süleymân’ın) ölümüne hükmettiğimiz zaman, onlara (Süleymân’ın) ölümünü ancak asâsından yemekte olan dabbetü’l-arz (bir ağaç kurdu) fark ettirdi. Bunun üzerine (Süleymân) yere yıkılınca, (onun ölümünü ancak bu şekilde anlamalarıyla) cinler için açıkça belli oldu ki, eğer gaybı biliyor olsalardı (o öldüğü hâlde), o aşağılayıcı azâb içinde kalmazlardı.

(*) “Hazret-i Süleymân (as), bir günde havada tayerân (uçmak) ile iki aylık bir mesâfeyi kat‘ etmiştir (almıştır) der. İşte bunda işâret ediyor ki: Beşere (insana) yol açıktır ki, havada böyle bir mesâfeyi kat‘ etsin. Öyle ise ey beşer! Mâdem sana yol açıktır. Bu mertebeye yetiş ve yanaş. Cenâb-ı Hakk, şu âyetin lisânıyla ma‘nen diyor: ‘Ey insan! Bir abdim (kulum), hevâ-i nefsini (nefsinin isteklerini) terk ettiği için havaya bindirdim. Siz de nefsin tenbelliğini bırakıp, bazı kavânîn-i âdetimden (âdetimin kānunlarından) güzelce istifâde etseniz, siz de binebilirsiniz.’

”(Zülfikār, 25. Söz, 79-80