Ibretlik Defineci Hikayeleri! | Define işaretleri ve anlamları

Ibretlik Defineci Hikayeleri!

Kervan07

Vip Üye
selamün aleyküm ey define sevdalıları..

yıllarını define yolunda harcamış bir çok abimiz,kardeşimiz var..kim bilir ne kadar çok hikayeleri vardır.
istedimki bu hikayeleri bir konu altında toplamak ve bu işin içinde ve dışında bulunan herkese definecilik hakkında bilgi vermek ve tarihe ışık tutmak olsun.

bu hikayelerden bilgi,fikir ve ibret alalım. belki ilerde bu işi yapacaklara ve yapmak isteyenlere çok şey anlatmış oluruz.

inanıyorum ki bu meslek de bir ömür harcamış adsız kahramanlar var. işte onların hikayelerini okumak büyük bir heyecan uyandıracak hepimizde.

bu işe yeni başlamış arkadaşların da hikayelerini bilmek isteriz. özellikle defineciliğe adım atmasına ne sebeb oldu?

saygı ve sevgilerimle kervan07

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
:Denterasan ,heyacanların yaşanmışlığını görebileceğimiz güzel bir düşünce.
emeğine ve zekana sağlık iyi düşünmüşsün KERVAN ustam.
bizler için derler ya akşam kafası çalışmaz. ondanmıdır ,yoksa ileri yaşta olmamızdanmıdır,nasıl başladığımı hatırlayamadım.:D
bir sabah olsun bakalım.

Kervan07

Vip Üye
:Denterasan ,heyacanların yaşanmışlığını görebileceğimiz güzel bir düşünce.
emeğine ve zekana sağlık iyi düşünmüşsün KERVAN ustam.
bizler için derler ya akşam kafası çalışmaz. ondanmıdır ,yoksa ileri yaşta olmamızdanmıdır,nasıl başladığımı hatırlayamadım.:D
bir sabah olsun bakalım.

sizde sağolun var olun sevgili hemşerim ikizceli ustam..konuyu beğenmenize sevindim.
özellikle sizin de hikayelerinizi 4 gözle bekliyorum..
tamam ustam bi sabah olsun bakalım fakat bizim kafalar hiç mola vermez diye biliyorum yani hep çalışır:D:D

Üst Alt