Ilginç Kaya | Define işaretleri ve anlamları

Ilginç Kaya

Farazi

Kullanıcı
S. Aleyküm değerli ustalarım,
Bu defa etrafında çalışma yapılmış ilginç bir kayayı yorum ve beğenilerinize sunuyorum. Yapılış amacı ne olabilir? Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

yhe7y8e5.jpg

eje9a5eq.jpg

e7emyha5.jpg

Farazi

Kullanıcı
Tahribata uğramış kaplumbağa ya benziyor.
Kaç yıl, on yıl veya yüz yıl önce ustam tahmini olarak? Dönem soygunu mu acaba? Taş bu hale yaklaşık 1 yıl kadar önce getirilmiş. Aşağı kaymış ve çok küçük bir parçası kırılmış. Büyük ihtimalle malzemenin içinde olduğu düşüncesiyle kırmışlar. Bende kaplumbağaya benzettim ama çift başlı oluyor. Arkada da baş var gibi.

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Sol ön az açığından sağ üst arkaya giden mahzen tünel koridor girişin var Farazi usta yönleri resimin duruş pozisyonuna göre veriyorum yerinden oynatılmadıysa taş boşluk tespiti ile söylediğim yerlere bak,Birde o arkadaki oynanan toprak değilde sanki taşı yerinden oynatıp altında aramışlar girişi

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
görünüşe göre bir yerin krokisi gibi eski yol kuru dere yatağı tarlalar dere ile ile yolların kesişim yeri tarihi mezarlık brkaç adet çakıl yığma tepeye yakın bataklık domuz gölleri eski hanyeri gibi işer var geniş arazi araştırması yap çeşmeyide unutma

Üst Alt