İlk kez gördüğüm çizimler | Define işaretleri ve anlamları

İlk kez gördüğüm çizimler

Kader25

Admin
Selamün Aleyküm
Aşağıda fotoğraftaki geometrik taş,
İşlem yapılan fakir mezarının yanında duruyordu.
Fakir mezarı derinliği yaklaşık 2 metre.
Mezarın kafa yönü güney ( !?)
Mezar kafa büyüklüğündeki taşlarla özensiz yapılmış, üstü yassı 4 taşla kapatılmış.
Alanda ciddi yaşanmışlık emareleri var.
Sanırım üstüste yaşam olmuş burada.

Aşağıdaki kayanın üzerindeki şekilleri ilk kez gördüm. Daha önce gören ve bilen varsa bilgi vermesini istirham ediyorum.
Allah cc yar ve yardımcımız olsun.

2mb dan büyükmüş resimler.
Düzenleyince yükleyeceğim inşallah.
Aşağıdaki RESİM DÜZENLE nin nasıl kullanılacağını yeni öğrendim. Çok güzel bir uygulama. Artık resim yükleme işini hallederim inşallah :)20210625_190117-1.jpg20210625_185955-1.jpg20210625_190016-1.jpg

Son düzenleme:

El-Ensari

Kullanıcı
Aleyküm selâm Ustam.
fakir mezarı hakkında güzel bilgi vermişsiniz, gömülme şekli ve yönü de ,hakkında bilgi verebilir.
Bakalım bizim fakir, ne sırlar saklıyormuş.
Takipteyiz.

oymak beyi

Kullanıcı
bu resimlerin çizildigi şekilde yine bir kaya yüzüne çizilmiş daha karmaşık şekiller vardı, haç falan çizili idi. birçok tecrübeli kişi ona cobanlar çizmiş zaman geçirmiş dediler. çizim şekli bunlara benziyordu ustam. sizin bu şekillerin anlamını bilemiyorum ama şekilleri döndürunce daha farklı görünüyor. bakan ustaların bu hususa dikkatlerini cekmekte fayda görüyorum.

Deli Fırat

USTA
Super Moderatör
Yine fakir mezarı mı 😂 kıymetli abim bu şekiller o fakir mezarından çok daha eski bir mezarın steli oraya mezarın üstüne konulan yatsı taş olarak getirilmiş bir sebebten kullanılmamış benim fikrim bu yönde

Kader25

Admin
Yine fakir mezarı mı 😂 kıymetli abim bu şekiller o fakir mezarından çok daha eski bir mezarın steli oraya mezarın üstüne konulan yatsı taş olarak getirilmiş bir sebebten kullanılmamış benim fikrim bu yönde
Fakirin yüzü ölürse birkez güler kıymetli kardaşim. Yapacak birşey yok.
Vakti bekliyoruz inşallah.
😉🌹🌷

Kader25

Admin
bu resimlerin çizildigi şekilde yine bir kaya yüzüne çizilmiş daha karmaşık şekiller vardı, haç falan çizili idi. birçok tecrübeli kişi ona cobanlar çizmiş zaman geçirmiş dediler. çizim şekli bunlara benziyordu ustam. sizin bu şekillerin anlamını bilemiyorum ama şekilleri döndürunce daha farklı görünüyor. bakan ustaların bu hususa dikkatlerini cekmekte fayda görüyorum.
Teşekkür ederim.
Allah cc razı olsun.
Bunlar çoban işi değil, bu net.
Amma sonradan gelenler asıl işarete bir ilave yapmış, yeni öğrendim.