Ince Kesilmiş Büyük Taş | Define işaretleri ve anlamları

Ince Kesilmiş Büyük Taş

sawyer

Kullanıcı
sa arkadaşalar
bu taş büyük kayadan kopartıp alt tarafa 2 taşın üzerine koymuşlar
taşlarda göze çarpan bir işaret göremedim
yorumlarsanız sevinirim

img20161217154428.jpg

img20161217154418.jpg

img20161217154442.jpg

img20161217154453.jpg

sawyer

Kullanıcı
@ÇALKAYA 28 ustam bu taşın üzerinde göze çarpan bir işaret görememiştim.
biraz ayrıntılı bilgi verirmisiniz!

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
gelmezse yazarmıydı.
bu karda kışta onca emek veriyor koşturuyorsunuz,tam nmokta verebileceğimiz şekilde ,maalesef fotolamıyorsunuz.
sadece tarif ettiğin değil diğer iki kaya da koyma.istersen bak toprapa aşağı kökü varmı.ana kayalarmı.
img20161217154428-99ae1.jpg

iki dakikamı ayırır ,hiç olmazsa kayayı temizler bir kaç yönden alırdım. işaret yok diyorsun ama üste ve altta bakan kısmında ayrıca üzerinde kanal benzeri işçilik yokmu sana göre.daha ne olsun. sadece bu kaya olsa idi yukarıyı incele ne görüyorsun derdim. ALLAH tan onları almışsın.
img20161217154418-8f587.jpg

keşke bunları da bir kaç cepheden geniş açılı almış olsaydın. öndekinde ,nasıl traşlanmalar yapılmış ve ikisinde de hayvan tasvir edilmiş. bir şeye benzemesi değil,vasfıdır önemli olan.
son resimde görülen alan içinde boşluk tespiti yaparsan yakalarsın. iki yerde çıkarsa şaşmazsın. selametle.

sawyer

Kullanıcı
@ikizceli ustam resimlerimi begenmiyor:(
Ustam resimleri tlf cektim havada soguktu ugrasmadım. Bir ön bilgi olsun diye attım resimleri. Buranın yakınlarında 3,4 farklı yer var. Onların resminide atacagım
Yorumun için teşekkürler(beğendim)

ersan

Vip Üye
buna benzrer bir tas acildi ustam 4 mt kuyu seklinde asaya inildi ve sonra bir tunel bulundi 2 mt icerdek disari kapali tas toprak onu da acildimi 8 basamakli bir yer acildi ta 2,30 cm indimizde asaya irta derecede bir roma mezar odasina denk geldimiz var .

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
@ikizceli ustam resimlerimi begenmiyor:(
Ustam resimleri tlf cektim havada soguktu ugrasmadım. Bir ön bilgi olsun diye attım resimleri. Buranın yakınlarında 3,4 farklı yer var. Onların resminide atacagım
Yorumun için teşekkürler(beğendim)
amacımız siz değerli kardeşlerimize,yeterli yardımı yapabilmektir. egoist davransak bana ne der bir iki yuvarlak cümlelerle geçiştirir ya da bakar geçeriz. emek vermiş bu hava şartlarında araziyi dolaşmışsınız. görüntülerden de oda mezarı olduğu belli. belki hayırlı bir gelişmeye vesile olacağız.serzenişimin nedeni bundan ötürüdür kardeşim.
img20161217154442-bee7d.jpg

Ersan ustamız kusura bakmasın bir çok konuda ayni fikirde olmayabiliyoruz.ama bura da ki görüntü,tarifini doğrular nitelikte.kayanın altına doğru traşlanmış yerler de var görünüyor.
kayaların altı bir kademe düşük ve yukarıya doğru yükseliyor. oda mezarlarına giriş şekli görünüyor. bunda mutabık kalmış olsakta ve bu düşüncemiz % yüz doğru olsa bile,
başlangıç noktasını tam olarak boşluk tespiti ile belirlemek gerekir. bunu netleştirmeden bir tasarruf düşünmek netice almamızı sağlamaz.
ikinci olarakta mutlaka maden tespiti yapınız. bazı mezar odaları malzeme elbette verir. lakin vermeyenler verenlerden fazla olduğunu da bilelim.
bu tavsiyelerime uyarsanız,boşuna emek vermemiş olursunuz.
illaki odaya giriş merdivenli olacak diye bir kural da yoktur. onun için boşluk tespitini yapan arkadaşımız, girişin derinliğinide mutlaka almalı. topraklı yerde odaya dönüşü kaçırmamak lazım. selametle inşaallah.

Üst Alt