İşaretin anlamı | Define işaretleri ve anlamları

İşaretin anlamı

sukuna09

Kullanıcı
İlk resmin olduğu kayanın oyukları birbirine bağlantılı arkasındaki kayalar sonraki resimler yorumlarınızı bekliyorum değerli arkadaşlar

Ekli dosyalar

• IMG-20240709-WA0002.jpg
    IMG-20240709-WA0002.jpg
    231.8 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20240709_130902.jpg
    IMG_20240709_130902.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 25
  • IMG_20240709_130745.jpg
    IMG_20240709_130745.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 23
  • IMG_20240709_130733.jpg
    IMG_20240709_130733.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 27
  • IMG_20240709_130540.jpg
    IMG_20240709_130540.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 31

dardanos

Vip Üye
Bu alandan taşların kesildi apaçık aşikar Yalnız bu kesilen taşların nerede kullanıldığını anlamak lazım yakınlardaki eski bir yerleşim yerinde mi yoksa mezar odası için mi o alandaki ufak kaya parçaları yani mıcırlar kayaların orada işlendiğinin ve düzeltildiğini göstergesi Eğer Yakın çevrede böyle eski bir antik yerler var ise ya da eski kalıntılar orada kullanılmış olabilir bu taşlar dediğim gibi ya da mezar için belki de bu mezar bu Umut kayaların burada Siz ne yaptınız Burada herhangi bir boşluk işareti aldınız mı baktınız mı 5 resimdeki sol taraftaki Kayanın üzerinde sanki bir haç işareti var yakınlaştırdığım zaman piksel dağıldığı için tam anlaşılmıyor Siz daha iyi görmüşsünüzdür dikkat ettiniz mi oraya yoksa ben mi yanlış görüyorum şu altta çember içindeki kayada

Ekli dosyalar

• 32481-f48a9f89327d5f434dfe0b024aefa32d~2.jpg
    32481-f48a9f89327d5f434dfe0b024aefa32d~2.jpg
    6.6 KB · Görüntüleme: 21

GÜLBAHÇELi

USTA
Admin
Bu alandan taşların kesildi apaçık aşikar Yalnız bu kesilen taşların nerede kullanıldığını anlamak lazım yakınlardaki eski bir yerleşim yerinde mi yoksa mezar odası için mi o alandaki ufak kaya parçaları yani mıcırlar kayaların orada işlendiğinin ve düzeltildiğini göstergesi Eğer Yakın çevrede böyle eski bir antik yerler var ise ya da eski kalıntılar orada kullanılmış olabilir bu taşlar dediğim gibi ya da mezar için belki de bu mezar bu Umut kayaların burada Siz ne yaptınız Burada herhangi bir boşluk işareti aldınız mı baktınız mı 5 resimdeki sol taraftaki Kayanın üzerinde sanki bir haç işareti var yakınlaştırdığım zaman piksel dağıldığı için tam anlaşılmıyor Siz daha iyi görmüşsünüzdür dikkat ettiniz mi oraya yoksa ben mi yanlış görüyorum şu altta çember içindeki kayada
dediğin yerde kolları yukarı doğru haç gibi görünüyor gurban tabiki konu sahibi yakından bakıp haç mı deyilmi teyit etmesi gerek

Roni

USTA - KÂŞİF
Super Moderatör
Ustam öncelikle Selamûn Aleykûm. Ben kendi acizane bilgimi söyleyeyim bu hususta belki faide sağlar. Bitki ve toprak ve bitki örtüsü bilgim hayli iyidir. Bu sebeple bu kaya modeli sadece iki yerde kullanılır. Birincisi sizinde şüphelendiğiniz yer gibi yığma mezar alanlarında, ikincisi bu kaya içerisinde kaliteli beyaz kil içerdiğinden yapıştırmada ve kesmede dayanıklılık süresi uzayabildiğinden genelde kaynak yapıştırma ve yön tayinlerinde kullanılır. Nihayetinde bu tür kayaların olduğu yerde işaret yok denecek kadar pek azdır. Aslında işaretin kendisi genelde kesmenin şekli şemalidir ve vagon diziliminde ise doğru noktaya yön tayin eder. Kesmede en iyi şekli hızlı birşekilde alabildiğinden hemen hemen tüm şahin kartal kaplumbağa kurbağa özelliklede deve bu tür kayalar ile nakşedilir.
Diğer husus alan zaten elden geçmiş kayalar hasara uğramış. Görüneni görünmez hale getirmeye çalışmışlar.
Bakması gereken tek yer sizin hac işareti gördüm diye işaretlediğiniz noktaya sağ kolunu dayayıp kafasını hiç eğmeden tam istikamet ileri bakması gerekir. Yığmalarda ehli biri olmadan hareket etmesi namümkün.
Hakkınızı helal edin ustam. Selametle İnş’ALLAH

Üst Alt