Kaçak Kazıda Roma Dönemine Ait Oda Mezar Bulundu | Define işaretleri ve anlamları

Kaçak Kazıda Roma Dönemine Ait Oda Mezar Bulundu

metin77

Kullanıcı

’da kazı yapan şahıslar Dönemi'ne ait oda buldu.
Adıyaman merkeze bağlı Elmacık köyü Kız Boğan mevkiinde avcıları tarafından yapılan da Roma Dönemine ait kapı taşı bulunan oda mezar bulundu. Kazı sonrasında ortaya çıkan oda mezarı vatandaşlar ekiplerine bildirdi.
Jandarma ekipleri kaçak kazı yapan kişilerin yakalanması için çalışma başlatırken, Müze Müdürlüğü yetkililerine haber verildi. Müze Müdürlüğü yetkilileri kazı yapılan yerde yaptıkları çalışmada, oda mezarın Roma Dönemine ait olduğunu fakat diğer mezarlardan farklı olarak bu mezarın iri taş ve kumdan yapıldığını, mezarın kapı taşının olduğunu tespit etti.
Bulunan oda mezarın tescili için Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğüne önerileceği öğrenildi.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Emeğine sağlık ustam

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

metin77

Kullanıcı
El alem açıyor bizde uykuları kaybettik :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

metin77

Kullanıcı
dostum adana da da güzel yerler var hemde ne yerler yotubdan seyrediyoz siz hakkeden uykuları kaybetme değilde uyuyosunuz yda zaman yok nediyelim nasip
Usta gerçekten de dediğin gibi çok zengin bir bölgemiz var. Zaman da yok güvenilir bir arkadaşım yok. Ya da ben kimseye güvenmiyorum :) herşey nasip kısmet usta demekki zamanı gelmedi yada kısmet olmayacak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi