Kamlunbaga Ya Benzettim Sizce | Define işaretleri ve anlamları

Kamlunbaga Ya Benzettim Sizce

Meraklı001

Kullanıcı
c6620613e40ae673800e7279e47b80cf.jpg

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Meraklı001

Kullanıcı
Ustalarımızdan cevap yok yorum bekledim neyse hayırli gunler

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
SANA DA HAYIRLI GÜNLER MERAKLI kardeşim. merakını biraz giderelim inşaallah.
c6620613e40ae673800e7279e47b80cf.jpg

diğer çekimlerine ayıracağın zamana yazık. bura da güzel işçilik yapıldığı görülüyor.
üyelerimizin çoğunun yaptığı yanlış bir uygulamayı çok sık görüyoruz. ya bir resim yada ayni yönden bir iki fazla çekim o kadar.
yorum gelmemesinin birinci sebebi bu durumdur.
üst sağa doğru üçe ayırdığım yerin ,birde sanki bir hayvan başı betimlenmiş. ortada bir kabartma ve üçte büyükçe öküz başına benzeyen bir kabartma hailinde bitirilmiş.son resimde daha net anlaşılıyor. ayni yönden iki resim almaktansa bir kaç adım sağa, sola hatta üste giderek bir kaç cepheden görüntü alınsa idi bunların ne olduğu ne amaçla yapıldığı ne anlam taşıdığını anlayarak yorumlamayı tercih edilir.
bu görüntülerin verdiği ,sağ kısımda bir birlerine yakın mezarların olma ihtimali çok yüksek.muhtemelen ailede olabilir.
alttaki kay da üçgen ve sola doğru traşlama. traşlanan yerin üzerinde yine bir kabartma. burada ok istikametleri dahilinde bir kaç m. de bir oda olmalı. alanın dışına çıkmadan,boşluk tespiti ile belirlemen gerekir.
sağa doğru baktığın zaman ,arazi yapısına göre tümsekli setli yer varmı dikkatle incelersin.selametle inşaallah.

Üst Alt