KAPLUMBAĞIN MALI NEREDE?. | Define işaretleri ve anlamları
  • Hoş Geldin Ya Şehr-î Ramazan

KAPLUMBAĞIN MALI NEREDE?.

nik

USTA
Super Moderatör
Kaplumbağin mali nerede?.

Kaplumbağa işareti bulunca dereyi bulacaksin ne kadar uzakta olursa olsun,sonra şelaleyi bulacaksin şelalenin suyu döküldüğü yere ya dikme taş yada değirmen taşi gibi bir taş yada oyuk veya yumurtaya benzer bir taş,veya taşlar bu taşlari bulunca bir kismini yad tamamini bulmuş olursun.
çevrede üç tane şey arayacaksin ama üç tane olacak kaynak suyu bakmayi unutmayin.
Kaplumbağanin geneldemezari boş tur kaplumbağanin mali ya altinda yada arkasinda olur mezar.

saygilar ve sevgiler.

Asstt

Kullanıcı
Yasaklı

Kaplumbağa işareti bulunca dereyi bulacaksin ne kadar uzakta olursa olsun,sonra şelaleyi bulacaksin şelalenin suyu döküldüğü yere ya dikme taş yada değirmen taşi gibi bir taş yada oyuk veya yumurtaya benzer bir taş,veya taşlar bu taşlari bulunca bir kismini yad tamamini bulmuş olursun.
çevrede üç tane şey arayacaksin ama üç tane olacak kaynak suyu bakmayi unutmayin.
Kaplumbağanin geneldemezari boş tur kaplumbağanin mali ya altinda yada arkasinda olur mezar.

saygilar ve sevgiler.
Peki ustam kaya kuzeye bakar güneyde dere su kaynağı olması gerekir mi belli bir standartı varımıdır her dönem aynı her coğrafyada aynı şeyi söylermiş? Bizimkisi bilgi ögrenme amaçlı yanlış anlaşılmasın bilgi en büyük hazinedir

tuarec

Kullanıcı
kaplunbaga hediyeleri hakkında bilgi verirmisiniz nik hocam

nik

USTA
Super Moderatör
Peki ustam kaya kuzeye bakar güneyde dere su kaynağı olması gerekir mi belli bir standartı varımıdır her dönem aynı her coğrafyada aynı şeyi söylermiş? Bizimkisi bilgi ögrenme amaçlı yanlış anlaşılmasın bilgi en büyük hazinedir
Kaplumbağa ikiye ayrılır .
1,kara kaplumbağa evini sırtına taşır malı sırtındaki.
2,kaplumbağa işareti ikinci kaplumbağa bulmalısın sırı ikincidedir.
3,kaplumbağa bazen suya gider su kenarında küçük bir tümülüs olur aradığın ordadır.
4,kaplumbağa bazen seni bir tünele,labirent götürür malı tünelin içindedir .
5,Bazen direk mezara yada odaya götürür .
6,bazen bir kayanın altına malı olur vs .
Su tosbağa malı ya su içindedir yada suyun kenarında malını gözetler.vs.
Her kaplumbağa işareti farklıdır malı farklı yerlerde olur ustam .

balkaya34

Kullanıcı

saygilar ve sevgiler.
Selam @nik ustam,, Burda kaplunbanın malı ya altında yada arkasinda olur mezar demissiniz ,
Yani.nalı mezardamı demek . İstediniz Usdam
Birde ben futbol.topu kadar hepsi bir arada 5 tane Kaplumba buldum ,bunlar sabit olmadığı için bıraktım , Acaba bırakmasam iyimi olacakdı ,

nik

USTA
Super Moderatör
Selam @nik ustam,, Burda kaplunbanın malı ya altında yada arkasinda olur mezar demissiniz ,
Yani.nalı mezardamı demek . İstediniz Usdam
Birde ben futbol.topu kadar hepsi bir arada 5 tane Kaplumba buldum ,bunlar sabit olmadığı için bıraktım , Acaba bırakmasam iyimi olacakdı ,
Ustam büyük bir ihtimal siz kaplumbağa nın ya yavrularını yada yumurtalarını bulmuşsunuz bu ikisine sabit değildir sayardım.
Değerli ustam kaplumbağa büyük bir yelpaze yer alır .
Çünkü her bir kaplumbağa'nın işareti kendisine has bir saklama tekniği var hepsi aynı değildir ama şu bir gerçek ki %90 gömüsü yer altı diyor.

Asstt

Kullanıcı
Yasaklı
Kaplumbağa ikiye ayrılır .
1,kara kaplumbağa evini sırtına taşır malı sırtındaki.
2,kaplumbağa işareti ikinci kaplumbağa bulmalısın sırı ikincidedir.
3,kaplumbağa bazen suya gider su kenarında küçük bir tümülüs olur aradığın ordadır.
4,kaplumbağa bazen seni bir tünele,labirent götürür malı tünelin içindedir .
5,Bazen direk mezara yada odaya götürür .
6,bazen bir kayanın altına malı olur vs .
Su tosbağa malı ya su içindedir yada suyun kenarında malını gözetler.vs.
Her kaplumbağa işareti farklıdır malı farklı yerlerde olur ustam .
Teşekkür ederim ellerine sağlık konuyu açtığın için bunuda hafıza alalım ustam