kare ve sunaklar | Define işaretleri ve anlamları

kare ve sunaklar

bilalt

Kullanıcı

Videodaki mağaranın üzerine çıkınca tam karşıda 15km ileride kale bulunmakta
Kale 1.kilikya krali tarafından Ortaçağda yaptırılmış haçlı seferlerinde kullanılmış ve ipek yolunu kontrol etmek için yapılmış
Tarlanın eski Sahibi büyük bir altın bulmuş onuda köstebek çıkarmış sanırım duyduğuma göre

Bahsettiğim dikdörtgen kare oyuklu taş bu şekilde
1729416655405.jpeg

Bu şekilde dizililer

1729416685029.jpeg

Yuvarlak oyukların yanında kanal var
Ama tarla sahibi üzerini kapatmış taşlarla traktör ile bazi yerleri kırmış
Bulunduğu yerde heryerden küp parçaları çıkmakta tarla sürdükleri için çoğu dağılmış bazıları yol gibi dizilmiş hep aynı yere

Yuvarlak oyukların yanındaki kanal
1729416804610.jpeg

Yuvarlak oyuklar
1729416817688.jpeg

Ekli dosyalar

• IMG_20241020_122411.jpg
    IMG_20241020_122411.jpg
    2.7 MB · Görüntüleme: 13
  • IMG_20241020_112310.jpg
    IMG_20241020_112310.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 13
  • Screenshot_2024-10-20-12-26-44-437_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2024-10-20-12-26-44-437_com.miui.gallery.jpg
    219.1 KB · Görüntüleme: 12
  • Screenshot_2024-10-20-12-30-32-365_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2024-10-20-12-30-32-365_com.miui.gallery.jpg
    59.8 KB · Görüntüleme: 9
  • 1729416675886.jpeg
    1729416675886.jpeg
    2 KB · Görüntüleme: 10

GÜLBAHÇELi

USTA
Admin
mezarların olduğu bir alan mümkünse o kare ve sunakların olduğu kayanın geriden çekilmiş geniş açılı ve çevre resimlerini yükleki ustalarımız ona göre yorumlarını yapsınlar bu şekilde birşey söylemek zor
birde küp kırıntıları çıkıyorsa makineyle bir dolaş kısmetine birşeyler bulabilirsin
başlığınıda daha iyi anlaşılması için deyiştirdim

bilalt

Kullanıcı
mezarların olduğu bir alan mümkünse o kare ve sunakların olduğu kayanın geriden çekilmiş geniş açılı ve çevre resimlerini yükleki ustalarımız ona göre yorumlarını yapsınlar bu şekilde birşey söylemek zor
birde küp kırıntıları çıkıyorsa makineyle bir dolaş kısmetine birşeyler bulabilirsin
başlığınıda daha iyi anlaşılması için deyiştirdim
Hocam kare oyuklu taşı geçen sene tuvalet kuyusu için kaldırdık

OKLiT

DENETİM SORUMLUSU
Super Moderatör
Yol Kenarı olduğu için rahat çekemedim ama bize ait arsa herkes orda ne olduğunu biliyor
Selamün aleyküm
Arkadaşım fotoğrafı rahat cekenedim diyordunuz mezarlığık bolgesindediniz nasıl çalışma yapacaksiniz o zaman isaretleri ve cevresini fotoğraflasaniz bizlerde görsek size daha Güzel faydalı olunurdu teşekkür ediyorum

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Hocam kare oyuklu taşı geçen sene tuvalet kuyusu için kaldırdık

kare oyuklu kaya öylece kaldırılıp kenara koyulacak kadar küçükmüydü ? hayır küçük değil ise nasıl kaldırdınız ? kare oyukda yuvarlaklar gibi gök yüzüne bakar şekildeyse siz mezarı tuvalet olarak kullanıyorsunuz belkide şuan :D ustaların dediği gibi mezar alanı. foto bile zorsa çalışma imkansızdır. tuvalet için kaldırılan taşın çevresinde illaki bulgular çıkardı, şaşırtıcı bulgular. sizin kare kayalı kaya anlattığınız gibiyse yerli ve köklü değilmiş. yuvarlaklar için kayaya yakın toprakla birleşen yerden bakılabilir.

bilalt

Kullanıcı
kare oyuklu kaya öylece kaldırılıp kenara koyulacak kadar küçükmüydü ? hayır küçük değil ise nasıl kaldırdınız ? kare oyukda yuvarlaklar gibi gök yüzüne bakar şekildeyse siz mezarı tuvalet olarak kullanıyorsunuz belkide şuan :D ustaların dediği gibi mezar alanı. foto bile zorsa çalışma imkansızdır. tuvalet için kaldırılan taşın çevresinde illaki bulgular çıkardı, şaşırtıcı bulgular. sizin kare kayalı kaya anlattığınız gibiyse yerli ve köklü değilmiş. yuvarlaklar için kayaya yakın toprakla birleşen yerden bakılabilir.
Hocam kare oyuklu kare gökyüzüne bakıyor "Yasak Kelime" hiçbirsey çıkmadı küçük bir kayada değil yani kepçeyle kaldırdık etrafına sadece halı gibi aynı küp parçaları atılmış resmen yol gibi ama hep belirli yerlere koyulmuş gibi diğer yuvarlak oyuklar yere sabit yerin altı çoğunlukla kayalık alan dogal nedenlerden ve sonrada tarım için toprak dolmuş üzeri ama çoğunluk doğal olarak, toprağın altı tamamen kaya belkide magara dediğim yer başka yerlere bağlıdır ama daha önce hiç kimse girmemiş ön tarafı toprak ve taş ile dolu çünkü

bilalt

Kullanıcı
Hocam kare oyuklu kare gökyüzüne bakıyor "Yasak Kelime" hiçbirsey çıkmadı küçük bir kayada değil yani kepçeyle kaldırdık etrafına sadece halı gibi aynı küp parçaları atılmış resmen yol gibi ama hep belirli yerlere koyulmuş gibi diğer yuvarlak oyuklar yere sabit yerin altı çoğunlukla kayalık alan dogal nedenlerden ve sonrada tarım için toprak dolmuş üzeri ama çoğunluk doğal olarak, toprağın altı tamamen kaya belkide magara dediğim yer başka yerlere bağlıdır ama daha önce hiç kimse girmemiş ön tarafı tas ve
Selamün aleyküm
Arkadaşım fotoğrafı rahat cekenedim diyordunuz mezarlığık bolgesindediniz nasıl çalışma yapacaksiniz o zaman isaretleri ve cevresini fotoğraflasaniz bizlerde görsek size daha Güzel faydalı olunurdu teşekkür ediyorum
Birdaha gidişte daha güzel video çekmeye çalışacağım bir sonraki gidişte eski kilise kalıntısına gideceğim heryerde kurşunlar var ermenilerden kaldığını düşünüyorum orayıda çekip atarım

bilalt

Kullanıcı
Foto çekmek zor değil kolay arsa bizim ama köylü bişe yapsak hemen yayılır altın buldu diye ama orda yaşayan herkes biliyor orda birşeyler olduğunu daha önce birisi tarla sürerken yıllar önce bir avuç büyüklüğünde yuvarlak altın sikke bulmuş
Bölge roma Selçuklu kilikya ve Birsürü krallığın yönetiminde kalmış

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt