Kargonuz Var Diye Sahtekarlık | Define işaretleri ve anlamları

Kargonuz Var Diye Sahtekarlık

BoZKurT

"R@m@z@n"
Forum Düzeni
Telefon dolandırıcılığında son nokta
Telefon dolandırıcıları tarafından kullanılan yöntemlerin arasına bir yenisi daha eklendi.

telefon-dolandiriciliginda-son-nokta-554037-664x354.jpg

Dolandırıcılar artık yöntemleri arasına kargo mesaj sistemini dahil etti.Cep telefonuna ‘H102715 nolu kargonuz adresine teslim edilememiştir. Verilen numarayı arayıp gönderici firmadaki bilgilerinizi güncelleyerek kargonuzu teslim alınız’ mesajı gönderilerek kendilerinin aranmasını sağlayan dolandırıcılar telefon abonelerini kandırıyor.

Verilen numarayı arayan abone ise, kargo adresini güncellemek için dakikalarca hatta bekletilerek, dakika üzerinden ücretlendiriliyor. Uzun süre yetkili kişiye bağlanmayı bekleyen vatandaşlar ise, birkaç denemeden sonra kandırıldığını ancak anlıyor.

Numarayı aramanın dakika bedelinin ise 900’lü hatlarla eşdeğer olduğu öğrenildi.

Uzmanlar vatandaşları, telefon veya adrese gelen postaları gerekli kontrolleri yapmadan harekete geçmemeleri konusunda uyardı.

walkman

Kullanıcı
Allah böyle haramzadeleri kahr eylesin. Kolay para kazanmak adına helal haram demeden milletin hakkını yiyenler hesabını nasıl verecekler anlamakta güçlük çekiyorum.
Bozkurt ustam uyarı için teşekkürler

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
daha icat ettikleri neleri göreceğiz,kimbilir. ben ilk defa senin bilginden öğreniyorum.
ALLAH islah etsinde,yaşam devam ettiği süre bu türler olacaktır. RABBİM, şerlerinden muhafaza etsin.
emeğine sağlık bozkurt ustam.

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
:D bu sabah bana mesaj geldi ama yemedik tabi :)
çünkü gelecek kargom olmadığı için bunun sahtekarlık olduğunu hemen anladım amma kargo bekliyor olsaydım belkide tongaya düşecektik..:( acilen devletimizin bu alanda tedbir alması lazım paylaşım için teşekkürler bozkurtum sağlık ve sıhhat dileklerimle inşAllah...

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
ülkede vatandaşı önce devletin denetiminde soyuyorlar bunlar normal şeyler haline geldi artık alıştık .

Lacivert24

Extra/Dini Konular
Admin
ülkede vatandaşı önce devletin denetiminde soyuyorlar bunlar normal şeyler haline geldi artık alıştık .
ustam sürdürülemez bir durum vatandaşın mağduriyeti haddi aştı devletin vatandaşını koruma mecburiyeti var acilen ne gerekiyorsa yapılmalıdır hatta devleti dava edecek kadar konuyu ileriye taşıyıp üç tane üç kağıtçıya vatandaşını yem etmemesi lazım benim şahsen başıma gelmedi başıma gelseydi inan direk devletin vatandaşını koruyamadığı gerekli tedbirlerin alınmadığı ve cezaların caydırıcı nitelikte olmadığı bu sebeple mağduriyetimin giderilmesi yolunda dava açardım gittiği yere kadar giderdim...

ankara

Güvenlik
Kullanıcı
sadece şu yeter ustam teknik bir konuda istanbulda ölen on vatandaşımız için şantiye vinçleri ve asansörleri ayda birkez makine mühendisleri odası ve belediyelerden oluşan bir ekip tarafından denetlenirken bunu tbmm den çıkan bir kanunla yılda bir kez denetlenir demek vatandaşın çalışanına verdigi degerdir bende aynı zamanda çalıştıgım kurumun işgüvenliği oldugum için konulara çok hakimim yıllardır vatandaşını bankalara soyduran sistemden çok şey beklenmez.

Üst Alt