Kasa Veya Kaya Mezarı Olabilirmi | Define işaretleri ve anlamları

Kasa Veya Kaya Mezarı Olabilirmi

Sado6161

Kullanıcı
üsdatlar burda kasa veya paramezarı olma ihtimali varmı saygılar sunuyorum

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
güzel kardeşim demekki araştırınca neler çıkıyor,neler.

kare içinde yuvarlak oyma. statülü bir görünüme haiz. kasa olarak değilde oda olarak aradığını verebilecek gibi görünüyor.
sol alt kısım çizdiğim gibi üçgen şekli verilerek bitirilmiş ve sanki yön verir gibi.
yön derken uzağına değil elbette,kayanın önden başlangıç noktasını kast ediyorum.
diğer çekimler biraz uzaktan ve üzerleri sarmaşık vs. olduğundan ,tam girişten emin olamıyorum.
ben seni bir saat kadar yorsam, giysileri bir değiştirsen,paylaşacağım resimde çizdiğim yerleri önümüze tam olarak koyabil,irmisin.

kırmızı çizgilerin olduğu sarmaşıkları ve kayanın tan ön zeminini toprak seviyesinden görülecek şekilde bir temizlesen.
soldaki iki sarı çizgi arası ,yukardan aşağıya bir miktar düşürülmüş gibi. bilhassa sağdakç,izim anlaşılır halde görülebilse.
diğer sarı çizgiler arası da öyle. en sağdakinde bi,le soru işareti koyduğum yerde sanki bulgu var gibi.
bu kayanın bu cephesini net olarak gösterebilirsen,belki giriş anlaşılabilir.
bu temizlikten sonra ,muhakkak bir iki resim alırsın. sonrada ,hiç bir ihtimale yer bırakmamak için,üst küçük okun olduğu yerde durarak uzun ok yönünde,buradan göremediğimiz ağaçların öbür yüzünden bir resim ,(arazi yapısını görmek önemli) alt oklar istikametinin ,bir kaç m. önüyle işaretli kayayı ayni görüntü içine alan iki resim(bir kaç metre sağ veya sol çaprazdan durarak alınabilir.) alabilirsen,senin için hayırlı olacağını düşünüyorum.sağlıcakla.

Sado6161

Kullanıcı
İşk olarak yorumun için sağol üsdat elimdeki resimler bunlar aradım aamla konuştum şimdi oralar hep kar diyor anca bahara odediğin olur üstad ama sana şunları söylüycem o kare içindeki delik varya adamlar kayanın üzerini eşmişler cubuklar sayesinde orayı göstermiş bakmışlarki bir metre otuz cm uzunluğunda tabut yani kayayı ğstten oyup tabut şekli yapmışşar kapağı falan yoktu üzerinde toprak vardı kazımışlar taşın üst kısmı yani tabut şellinde kesilmiş odelikye uzandığın zaman ölünün ayaklarını bağlarlarya ara deliğe tam denk geliyormuş kayanın üst tarafı harman adam diyor kayanın arkadındaki diğer kayayla bitiştiği yerden içeri boşluk var biraz girdim yani bimetre kadar sonra darlaşmoş calmağı yakmış sanki hava geliyor dedi yani orasıda harmanın altına doğru gidiyormuş usta acaba o tabut gibi kestikleri yer dümendenmi yoksa patlamışmı ama mezar odası oakadr küçük olurmu saygılar

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
üstünü görmeyi neden istediğimi bu anlatımın açıklıyor.
şimdi harman çekilmesede olur.
orası oda değil. mezar odası olan yerlerin ,içinde aileye ait bir kaç mezar olabileceği gibi,her hangi bir köşesinde ya aileden yada yakınlarından veya çalışanlarından birinin mezarı olur. kısa olduğuna göre muhtemelen çocuk koymuşlar.
bu işaretin odasının girişi önden. ön cepheden açığından görmek istememde bu yüzden. acaba kayanın dibindenmi yoksa bir kaç metre ön açığındanmı diye anlamak istedim. bu tür yerlerde girişler ,arazi yapısına ve kişinin tercihine göre,kaya içine yapılan yerlerde tünelsizde olabileceği gibi bir kaç metre açığından tünelle de olur. çoğunluğuda tünellidir. oda ise kayanın altında harmana kadar uzanır. muhtemelen ya yan yana ya da arka arkaya iki tane olur. çubuk kullanan üzerindekini aldığı için demekki odaları kaçırdı. veya işaret bilgisi olmadığı için,ihtimal veremedi detaylı incelemedi.

Sado6161

Kullanıcı
üstünü görmeyi neden istediğimi bu anlatımın açıklıyor.
şimdi harman çekilmesede olur.
orası oda değil. mezar odası olan yerlerin ,içinde aileye ait bir kaç mezar olabileceği gibi,her hangi bir köşesinde ya aileden yada yakınlarından veya çalışanlarından birinin mezarı olur. kısa olduğuna göre muhtemelen çocuk koymuşlar.
bu işaretin odasının girişi önden. ön cepheden açığından görmek istememde bu yüzden. acaba kayanın dibindenmi yoksa bir kaç metre ön açığındanmı diye anlamak istedim. bu tür yerlerde girişler ,arazi yapısına ve kişinin tercihine göre,kaya içine yapılan yerlerde tünelsizde olabileceği gibi bir kaç metre açığından tünelle de olur. çoğunluğuda tünellidir. oda ise kayanın altında harmana kadar uzanır. muhtemelen ya yan yana ya da arka arkaya iki tane olur. çubuk kullanan üzerindekini aldığı için demekki odaları kaçırdı. veya işaret bilgisi olmadığı için,ihtimal veremedi detaylı incelemedi.
usta adam diyor geçenlerde gitmişler oraya makine diyor o boş mezarın üstünde çıldırıyor cubuklarda orayı çekiyormuş matkapla boşmu diye bakalım demiş kırk cm kadar delmiş ama boşluğa denk düşmemiş giriş işaretlemiş olduğun yerde ise nekadar derindedir tahminen birde kayanın yan taraflarında falan koltuk taşı çıkarmışlar topraktan yani toprakla örtülüymüş acaba varmıdır bişiyler araştırmaya değermi usta saygılar

Üst Alt