Kaya mezar çözümü...görsel bilgi | Define işaretleri ve anlamları

Kaya mezar çözümü...görsel bilgi

ASİAVCI

Kullanıcı

Moderatör tarafında düzenlendi:

TATLARLI

Kullanıcı
Cevap: Kaya mezar çözümü...görsel bilgi

Son resimdeki siyah kareler mezarın şeklini ve bir tüccar olduğunu söylüyor. Paylaşım için teşekkürler asi ustam.

HARBİCİ

SERKAN
Kullanıcı

Son resimdeki siyah kareler mezarın şeklini ve bir tüccar olduğunu söylüyor. Paylaşım için teşekkürler asi ustam.

bunu nasıl anlayabiliriz ustam? yani illaki bir bilginiz vardır ama bunu nasıl çözebildiniz bizede anlatsanız az da biz nasiplensek bu güzel bilgilerden.

TATLARLI

Kullanıcı

Kendi görebildiğimi yazayım harbici ustam. Değerlendirme yine sizin tabikide. Şimdi ilk resimde büyük daire içindeki alanı tamamen kapalı olarak düşünün. Patlatılmış Üst ön taraflarına horosanlı yapıştırma kapı varmıştı ama bulamamışlar demekki girişini. Üzerinde çizdiğim çizgiler. Ve yan taraflarında kanal var buda demektirki demekki bir bütünmüş ki bu kapıyı korumak içinde yanlarına kanal yapmışlar. İkinci resime gelirsek ok yönünde 1 numaralı bölgeye bakarsak uzaktan baktığınızda aynı yere birebir benzemekte diğer 3 uçlu dik çizgi. Bu bir zengin esnaf figürü olarak biliyorum.Aynı işaret simgesi ile örnek verecek olursak . Simge - Tüccar ismi - Simge şeklinde mesela saygın kişiler için anıtlar yazılıyor..tarihini tam bilemiyorum ama büyük bi ihtimal yer çorumdur buda bir zengin esnaf işaretidir diyebiliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

gakkos

Kullanıcı
resim göremıyoruz nedenı ne olabilir

yörük

Kullanıcı
Teşekkürler Bozkurt ustam bende şimdi görünüyor.