Kaya Mezarı Mı Acaba Yardım Edermisiniz? | Define işaretleri ve anlamları

Kaya Mezarı Mı Acaba Yardım Edermisiniz?

taha mert

Kullanıcı
merhaba abiler burası bizim tarlamız ve burası bir tepe karşıdada herkezin bildiği bir tepe var ve ordada Tümülüs var açıldı.
bu tarladan her zaman boyanmış testi parçaları kiremitler falan çıkıyor ve çok büyük taşlar var çıkartamadık mezar olabilirmi bunlar ?
tarlanın hemen altında dere geçiyor sağ tarafınde ise neredeyse 500 yıllık bir çeşme var çok eski burası eskiden yerleşim yeriymiş diyorlar burada bişey olabilirmi ne yapmamız lazım ? ve nedir burası

bunlar taşlar

resim açılmassa

resim açılmassa

resim açılmassa

resim açılmassa
tümülüs

resim açılmassa

resim açılmassa

resim açılmassa

resim açılmassa

resim açılmassa

baran

Kullanıcı
Aramıza hoş geldin, kaya üstünü biraz daha temizleyebilirdiniz, bilmem bi su falan döküp üzerinde bulunan işaretler açığa çıkmış olurdu diye düşünüyorum.Tabii değerli yorumları ustalarım yapacaktır.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Kullanıcı
taha kardeş,öncelikle hoş geldin diyorum.
anlatımların ve görüntü olarak bir höyük olabilirmi düşüncesi doğurdu.
açığından alanı gören bir resim olsa daha emin yazabilirdik. bir noktaya değinmek isterim.

oyma mahzen olduğunu söyler. zaten iki bakan göz de mevcut.
iki kademeli çizdiğim yer ise genellikle odaların girişlerine yakın olur ve mutlaka oda giriş habercisidir. ama derindir.
yeni üyemizsin,boşluk tespiti tecrüben varmı bilmiyorum. varsa tespitini yaparsın. yoksa konularına gir ve incele bir fikir oluştur veya bir tecrübeliden yardım almanı tavsiye ederim.
sağlıcakla.

malatyalı44

Kullanıcı
aramıza hoş geldin taha kardeş ikizceli ustamın dediği gibi boşluk tespiti yap bide bu taşın ebatı bukadarmı yoksa devammı ediyor

taha mert

Kullanıcı
aramıza hoş geldin taha kardeş ikizceli ustamın dediği gibi boşluk tespiti yap bide bu taşın ebatı bukadarmı yoksa devammı ediyor[/QUOTE

biz bu alana ceviz ekmiştik bu taşın etrafında baya bi alanda ceviz ağacı çıkmadı sıra sıra devam ediyor taş ve bazı yerlerde kesik kesik taşlar var yani kısacası devam ediyor ve bu taşlardan her yerde var

DERMANBEY

Kullanıcı

arkadaşım aramıza hoş geldin. göz yanılgısı deyilse daire içindekini bir kontrol etsene hangi döneme ayit.

cantar

Kullanıcı
Bu çukurlu alan yığmaya ne kadar uzaklıkta ve bulunduğu yerde yığma ya doğrumu...yığmanın olduğu yerde başka ufaklı büyüklü başka yığmalar varmı o çukurlar adedinde...

Üst Alt