Kaya Mezarı Oda Girişi Hk. | Define işaretleri ve anlamları

Kaya Mezarı Oda Girişi Hk.

ECE07

Kullanıcı

Roma veya Bizans Döneminden kalma zirvede bir Kale alanının alt yamaçlarında yer almaktadır. Bu tür ön tarafı açık kaya odaları irili ufaklı çok miktarda olup, burada yaşayanlar tarafından, yaz dönemlerinde yüksek kesimlere kısa süreli göç zamanlarında Yediemin deposu olarak kullanıldığından bahsedilmektedir. Bu odalar kaya mezarları ve yaşam alanları ile iç içe yer almaktadır. Odanın yan yüzeyindeki işaret nedeniyle oda arkasında mezar odası olabileceğini düşündüm.

Odanın Kuzey yan yüzeyinde yer almaktadır.

Odanın yan yüzeyindedir.

Resmin orjinal halibozulmadan sadece Gölgelendirilmiştir.
Yerde oturan bir Canlı'nın Giriş Kapısına bakar bir pozisyonu olarak algılıyorum. Boşluk testi yapılmamıştır. (Sonradan resim üzerinde farkına vardığım bir durumdur.)

Son düzenleme:

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
vo6rbp.jpg

Dikkatimi çeken Kurt oldu,Ermenilerin sık kullandığı bir işaret'tir,Üsttekide oyması galiba,altını kontrol etmekte fayda var

ECE07

Kullanıcı
aurum usta sağdaki çiziminizi anlayamadım, kapak konusundaki fikriniz nedir öğrenebilir miyim

aurum

Kullanıcı
slm ece07 usta ordaki karartılmış resimde çok dana net belli açık renkli olan resimdede belli ama az biraz belli. ben ordaki figüranı .yılan kafası domuz burnu .kertenkele kafasına benzetiyorum .gözleri ve kafa burun tarafı

ECE07

Kullanıcı
slm ece07 usta ordaki karartılmış resimde çok dana net belli açık renkli olan resimdede belli ama az biraz belli. ben ordaki figüranı .yılan kafası domuz burnu .kertenkele kafasına benzetiyorum .gözleri ve kafa burun tarafı
Bahsettiğin kısım benim Kapı olduğunu düşündüğüm yerin KARE bütünlüğünü bozduğu belli, işaret olabileceği aklıma gelmemişti. Ben asıl soldaki yatar vaziyetteki figürü DOMUZ'a benzetiyorum ustam. Ama asıl olan KARE kısmın arkada olabilecek bir odanın kapısı olup olmadığı durumudur. Tabi ki işaretleri de asla göz ardı etmemek gerekir.

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Kapatılmış bir duvar varsa ki bunu şöylede daha iyi anlarsın alacan bir kalın odun duvarda ses dinliyeceksin,Olabilme ihtimalinde duvar bence,Yerinde olsam bakacağım ilk şey Kurt'un baktığı yerden geçiş var mı olurdu

ECE07

Kullanıcı
Kapatılmış bir duvar varsa ki bunu şöylede daha iyi anlarsın alacan bir kalın odun duvarda ses dinliyeceksin,Olabilme ihtimalinde duvar bence,Yerinde olsam bakacağım ilk şey Kurt'un baktığı yerden geçiş var mı olurdu

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Kurt dediğim burası değil kare içine almıştım fakat gizli olunca göremedin galiba,Burdaki işaretlerdende anlaşılan bir oda daha olduğudur,Noktalı karedeki kurt'un baktığı yeride yeni gördüm açılmış kapatılmış duruyor

Üst Alt