Kaya Üzerine İşlenmiş Yüz Silüeti & Sunak (M. Nekropol Bölge Keşfi) | Define işaretleri ve anlamları

passenger

Kullanıcı
Cümleten selamın aleyküm. Tüm bu meşgaleye gönül vermiş abilerime ve kardeşlerime selam ile..
Tarihe ve geçmişe ilgi duyan birisi olarak dün; tatilden de istifade kaçmış olduğum doğada sizinle az sonra paylaşacağım fotoğraflardaki yer ile karşılaştım.
Bu alanda bilgi birikimim olmadığı için o an çok fazla sonuca ulaşamadım ancak tahminlerime göre Roma döneminden kalma bir yapının kalıntıları ile karşı karşıyaydım.

Ana Yüz.jpeg
(f.1)

Bu kayada gözleri kapalı bir insan yüzünün silüeti olduğunu fark ettim (alın ve kaş çizgilerine kadar oyulmuş kulakları olan bir yüz.)

Ana Yüz1.jpeg
(f.2)

Kayanın üzerinde aynı zamanda yön olduğunu düşündüğüm bir çıkıntı vardı. Çıkıntının olduğu yöne devam ettim ve beni bir sunak karşıladı.

sunaks.png
(f.3)

Bu kayadaki işlemelere daha yakından baktım ve sunağın kanalı olduğunu düşündüğüm çizgi ile bir ayak izi dikkatimi çekti.

Sunak2.jpeg
(f.4)

Hiçbir ekipmanım olmadığı için daha fazla sonuç elde edemedim ve işaretleri sizin gibi üstadların daha iyi çözümleyebileceğini düşünerek burada da paylaşmak istedim.
Ekstra birkaç farklı kayada daha ufak çalışmalar olduğunu gördüm.

Sunak4.jpg
(F.5)-Ayak izi

Şimdiden değerli düşüncelerinizi merakla bekliyorum. İyi akşamlar iyi forumlar

A21MEDLi

Admin
sunağın önünde küçük oyuk var bu küçük oyuğun arasını ölç küçük oyma istikametini araştır.ve Balığın kuyruğuda o yöne yön vermiş.
sunağın önünde bi kabartma var balık olabilir.

Sunak2.jpeg

passenger

Kullanıcı
sunağın önünde küçük oyuk var bu küçük oyuğun arasını ölç küçük oyma istikametini araştır.ve Balığın kuyruğuda o yöne yön vermiş.
sunağın önünde bi kabartma var balık olabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 7874
Balığın olduğunu hiç fark etmemiştim siz söyledikten sonra şimdi fark ettim hocam. Arazinin hemen yanında ırmak oluşundan anlamalıydım söylediğin bölgede araştırma yapacağım. Araştırma sonrası burada tekrar paylaşım yaparım mutlaka sizleri de bilgilendirmek adına. Yüz silüeti olan kaya ve ayak izi üzerine düşüncelerin neler üstad

A21MEDLi

Admin
Ayak dediğinizin otlarını temizleyip çekin,bu haliyle bisey diyemiyeceğim,
Siliuvetti biseye benzetemedim.hem kayasıda köklü sabit degilmiş gibi görünüyor.

A21MEDLi

Admin
Balığın olduğunu hiç fark etmemiştim siz söyledikten sonra şimdi fark ettim hocam. Arazinin hemen yanında ırmak oluşundan anlamalıydım söylediğin bölgede araştırma yapacağım. Araştırma sonrası burada tekrar paylaşım yaparım mutlaka sizleri de bilgilendirmek adına. Yüz silüeti olan kaya ve ayak izi üzerine düşüncelerin neler üstad
ırmak bu civarda V şeklinde bi kıvrım yapıyormu?

passenger

Kullanıcı
Ayak dediğinizin otlarını temizleyip çekin,bu haliyle bisey diyemiyeceğim,
Siliuvetti biseye benzetemedim.hem kayasıda köklü sabit degilmiş gibi görünüyor.
Tamamdır yakın zamanda bölgeye tekrar gittiğimde temizleyip çekeceğim usta.
ırmak bu civarda V şeklinde bi kıvrım yapıyormu?
Uydu görüntüsü şu şekilde pakumk.png

İşaretlediğim yerde V yapıyor gibi geldi ama bilemedim usta bir de sen bak istersen
ds.png

A21MEDLi

Admin
Tamamdır yakın zamanda bölgeye tekrar gittiğimde temizleyip çekeceğim usta.

Uydu görüntüsü şu şekilde Ekli dosyayı görüntüle 7883

İşaretlediğim yerde V yapıyor gibi geldi ama bilemedim usta bir de sen bak istersen
Ekli dosyayı görüntüle 7884
kırmızı çizgili kısmıın resmi küçük olmuş anlaşılmıyor..o kısmı değişik şekillerde biraz daha yakın olarak resimleyin.
ırmağın işaretinle olan uzaklığınıda yazın.

Necat.

Emektar
Forum Düzeni
Admin
Passenger foruma hoşgeldiniz. Konunuzu takip edip ustalarımızın istediği resim veya açıklamaları koymak sizin büyük mesafeler almanızı sağlayacaktır. Rabbim emeklerinizi zayii etmesin