Kayada Bir Işaret

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
Bu resim bugün geldi. Getiren arkadaşa daha detaylı resim getirmesini söyledim. Nasıl fotolama yapacağı hakkında bilgi verdim. Bir kac güne gelir inşaallah. Gelince onlarıda eklerim.
f29a910fbd1f76e8940dab09777f0f33.jpg

Bu ham resim
9cbc4f616032c3d98db5af553d2090fe.jpg
96bc0d8618c972143c4c75eeccd7f7a2.jpg

Bunlarlada biraz oynadım.
Aslında benim bi tahminim var ama emin değilim. Teşekkürler

Erdem

Vip Üye
Vip Üye
Mezar olacak orda ustam,sonsuzluğa gitmiş işaretinide 8'i yan yatırmış olarak görmekteyim,Girişini tam söylemek için resimin yetersiz olduğunu biliyorsun,Aşağı yukarı tahmin edersek resimi çektiği yerden sola doğru boşluk testi yapılması uygundur

gandalf

BozkurT
Kullanıcı
komana ustam bu işaretin tam arkasında mezarlık alanı olmalı
bir veya birden fazla sunu çanağı vardır bire bir çözüme ulaşmış
bir işarettir dik oturtulmuş bir taştır mezarlık alanını temsil eder arkadaşınıza söyleyin
butaşın arka cephesinde veya sağında solunda güzel bir araştırma
yapsın mezar işaretlerini görecektir boşluk tesbitiyle sonuca ulaşılır
yalnız gariban mezarlığı olduğuna eminim nacizane yorumum budur selametle ustam.

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye
komana ustam, kayanın tamamı bile görünmüyor. ayrıntılı paylaşıldığında konu inşaallah netleşirde.
sanırım çok yakın çekim. var gibi görünenler yanıltabilir.

tahmini çekim kayanın üstü değil yan kısmı olduğudur. sarı ile çizdiğim yer sanki yama gibi görünüyor. belki kafan oraya takıldı. ben emin değilim ama boşluk tespiti ile kontrol edilebilir.
patikayı bulsun.yüksekten alçalarak iniyor. altta yatay kısa bir yol kesiyor. tam dört yol oluşuyor. dört yola inmeden de bir yerde ayrılıp tekrar birleşiyor.sağ kısa olanın bitim kısmını iyi gözlemlesin. bozulmamışsa,orada dikkat çeken kısımları da fotolasın.

komana

Ali Doğan Usta
Kullanıcı
komana ustam, kayanın tamamı bile görünmüyor. ayrıntılı paylaşıldığında konu inşaallah netleşirde.
sanırım çok yakın çekim. var gibi görünenler yanıltabilir.

tahmini çekim kayanın üstü değil yan kısmı olduğudur. sarı ile çizdiğim yer sanki yama gibi görünüyor. belki kafan oraya takıldı. ben emin değilim ama boşluk tespiti ile kontrol edilebilir.
patikayı bulsun.yüksekten alçalarak iniyor. altta yatay kısa bir yol kesiyor. tam dört yol oluşuyor. dört yola inmeden de bir yerde ayrılıp tekrar birleşiyor.sağ kısa olanın bitim kısmını iyi gözlemlesin. bozulmamışsa,orada dikkat çeken kısımları da fotolasın.
6939720ec880616336a1a203d296d32d.jpg

Abi aslında tahminim buydu.
Makas ve kesişen yol. Bahsettiğin cılga yol yani patika , resmi görür görmez sordum varmış. İkincisi daha asağıda bir yerde ikinci bir yol daha oldugunu söyledi. Eski kervan yolu galiba. Ama kesiştiği hakkında bocalıyor. Bu plana göre muhakkak kesişmesi lazım. Yer yakın kendim gidip incelemesi ni yapmam lazım. Zira arkadaş anlamıyor.
Buluntusu hakkında bilgi alabilirmiyim.

babahalit

Usta
Kullanıcı
iki kesisen patikayi buıup alt kesiminde karatas olup hemen altinda cokuntu yeri arastir..... birde dogadan setli le seklinde kayalik alani aastir

Moderatör tarafında düzenlendi:

ikizceli

çalışmalarınızı yasal yapınız.
Vip Üye

açıktan gelen uzun patika. bir yerde açılıp tekrar birleşiyor. günümüzde işlenmiş belirsizleşmiş olabilir ama karamsarlığa düşürmesin. tatlı bir meyille inerken ,yatay ve kısa bir patika ile kesişiyor. sağ kısımda bu kısa patika çevreden yüksekçe ama kisli veya kayalık bir alanın altından geçiyor. patikanın altında ise çukurumsu bir alan.çizimde n anlaşılacağı gibi patika o kısımda kaybolur. devamı yok. çevresine göre en düşük bir nokta. bitim dibi sete yakın bir nokta ama bu güne gelmişmidir bilemeyiz. belki yer hep talan oldu hiç bir görüntü de olmayabilir. bu kısım belirlenirse, az ilersinde bir mahzen veren bulgu görünüyor. o kısım iyi araştırılşmalı.
kervan veya kani yolunda değil,patika da araştırılmalı. inşaallah kesiştiği nokta bellidir.