Kayada Işlem Varmi ? 2 | Define işaretleri ve anlamları

Kayada Işlem Varmi ? 2

ölmez

Kullanıcı
Sa. ustalarım, daha önce aynı isimle açmış olduğum kaya ile aynı yerde bulunan bir başka kayanın fotoğraflarını paylaşmak istedim. kayanın yönü doğuya bakıyor, 30-40 m aşağısından dere geçiyor fakat kurumuş.kayanın altında örme var gibi geldi bana.kayanın kuzeye bakan yüzünde taş kesim izi yada murç izi var,üzerinde de kanal , alt tarafında kare oyma benzeri bir kare şekil var.kaya doğal değil , yani koyma kaya gibi.yüksekliği yaklaşık 3-3,5 m kadar. yorumlarınızdan öğrenmek istediklerim var, şimdiden sağolun.

ertug

Kullanıcı
kare olan taşın altından tünelli oda girişi var taş tuzak amacı ile konulmş saygılar

ersan

Vip Üye
ustam 1 ci resimdeki duvaer roma dunemine ayit yer alti sehiri yasa eski mara yasam yeri olabilir askeriye deposu umut etmedin seyler cikabilir orasi hepten bosa duvar islenmemistir.
---bitkinci resim dedki yer kilse isi de olabilir dere ayni yilan seklinde er dirsek yapanin derenin dis tarafindan 30---50 mt yerler cok unemli yerler.

ersan

Vip Üye
ustam nerelere ,,,,,,,,,X,,,,,,,,,,,isareti koydum yerleri cok dikatli incele bu yerler cok unemli kiklsenin para koyduklari yerl;er bizim burda buyle bi derre dirsenden uyle buyuk malzeme alindiki dusan inanbmasin onustan isaretledim yerlere cubuk ve makine tut bos deyildirler.

ÇALKAYA 28

Document/Belge/Usta
Kullanıcı
kanal dereyi demiş vadiyi diyen yeri kırmışsın oymalar yığmaları yadada kayaları vermiş baklaların bitiminden sayısı kadar adımla mezarı bulursun deredeki işaretler özellikle bu dereye başka bir sukarışıyor orasının çatalınının 50 metre çevresini iyi ara

ölmez

Kullanıcı
kanal dereyi demiş vadiyi diyen yeri kırmışsın oymalar yığmaları yadada kayaları vermiş baklaların bitiminden sayısı kadar adımla mezarı bulursun deredeki işaretler özellikle bu dereye başka bir sukarışıyor orasının çatalınının 50 metre çevresini iyi ara
ustam bu kuru dere akış istikametinde bir ne

ölmez

Kullanıcı

ustam bu kuru dere akış istikametinde bir nehire karışmakta.earth fotoğrafında çiziyorum.

Üst Alt